Úvod > Domácí spotřebiče > Sporáky, trouby a digestoře > Ani ránu bez mikrovlnky!

Ani ránu bez mikrovlnky!

Tento moderní doplněk klasické pečící trouby nejen rychle rozmrazuje potraviny, šetrně peče, vaří, griluje, zapéká a ohřívá, ale pokrmy v mikrovlnné troubě připravené si zachovávají potřebné vitamíny a minerály. Při vaření v mikrovlnné troubě totiž kuchař nemusí do jídel přidávat téměř žádnou vodu a tuk.

Ohlédnutí do minulého století

První mikrovlnná trouba se začala používat v roce 1953 ve Spojených státech amerických. Princip spočívá v tom, že se teplo vyvíjí přímo v potravinách. Od té doby pronikla do milionů domácností na celém světě a jako přístroj se patřičně zdokonalila - v současnosti rozlišujeme několik druhů mikrovlnných trub, například horkovzdušnou či opatřenou grilem, s programem, který pizze udělá krásnou kůrku, i spotřebiče, které to vše nabízejí v jednom balení.

Za tisíc i desetkrát víc

Je pravda, že obyčejnou mikrovlnku pořídíte již za tisícovku, ale ruku na srdce, kromě ohřevu "hotovky" a přípravy horkého popcornu s ní toho moc neuvaříte, trouby, jejichž cena začíná někde na pěti tisících korunách, naopak nabízejí rychle a perfektní vaření, které je pro přípravu menších porcí naprosto ideální a mnohem úspornější, než rozehřívání klasické trouby. Samozřejmostí je výběr barevného provedení a také velikosti trouby - podle objemu pečícího prostoru si člověk může pořídit troubu od 17 do 41 litrů. Pokud si zařizujete novou kuchyni, nezapomeňte na speciální skřínku pro vaši mikrovlnku.

Jak vám mikrovlnka šetří čas

Nemusíte nechávat uvařené pokrmy na sporáku a pořád ohřívat a ohřívat plné hrnce. Stačí, když vložíte talíř s jídlem do trouby a za minutu máte večeři na stole. Dále mikrovlnná trouba rychle a dobře rozmrazuje. Maso z mrazáku nemusí kuchařka nechávat přes noc pomalu roztávat ve spíži. V troubě je rozmrazeno během chvíle a připraveno k tepelné úpravě. Navíc z něj nevyteče šťáva. Trouba má otočný talíř a výsuvný odsávač par, udržuje teplo připravovaných pokrmů. Vždy signálem oznámí, že už je jídlo hotovo. Může mít váhovou automatiku - to znamená, že člověk uvede váhu a druh jídla, a trouba automaticky nastaví čas a výkon.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/ani-ranu-bez-mikrovlnky-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace