Úvod > Zahradní technika > Sekačky > Bubnové sekačky: ideální stroj na sečení pro velké zahrady a louky

Bubnové sekačky: ideální stroj na sečení pro velké zahrady a louky

U pozemků s velkou rozlohou (louky, sady, velké zahrady) většina majitelů zvažuje travní traktůrek. Mezi rotační sekačkou a traktůrkem, který je vhodný pro obhospodařování pozemků obcí a měst, výkonově a cenově leží takzvané bubnové sekačky.

Každý majitel pozemku má přes léto starost se sekáním trávy. Malé pozemky bez problémů ošetří vřetenová sekačka, buď ruční, nebo elektrická. Na větší pozemky je vhodnější sekačka s rotujícím nožem. Na menší pozemek elektrická, na větší pozemek benzínová, a pokud se jedná o sekání ve svahu, pak určitě s pojezdem.

Ideální pro pravidelné i nepravidelné sečení vysokých porostů na velkých plochách je však samochodná bubnová sekačky, s níž se dají bez zbytečné dřiny na rovině i ve složitém terénu udržovat velké zahrady i louky. Práce je s ní pohodlná a rychlá. Zvládá dokonce posekat porost vysoký do dvou metrů.

Jak to funguje

Tyto stroje sekají noži připevněnými k robustnímu žacímu bubnu, který má mnohem větší setrvačnost než nůž rotační sekačky, a proto snese sekání přerostlé trávy, nerovný terén a sem tam náletový semenáček. Sekání vysoké trávy umožňuje odkrytý buben, který dokáže požnout trávu vyšší než sekačka, aniž by ji musel nasoukat pod sekačku.

Bubnové sekačky při uskladnění vyžadují méně místa než travní traktory, a k mnohým z nich lze dokoupit nejrůznější doplňky, jako jsou zametací kartáč, vozík, kypřič, sněžná fréza, drtič větví nebo pluh.

Výrazně snadnější je také jejich obsluha a především údržba. Navíc nechávají bubnové sekačky posečenou trávu srovnanou v úhledných řádcích, takže ji lze dál snadno sušit. Pro větší stavení a statky, které nestojí přímo u hlavní cesty, a patří k nim kromě zahrádky i sad, může být bubnová sekačka vhodným pomocníkem.

Hlavní výhody bubnových sekaček:

Otočné nože
Vysoký výkon
Konstrukce řídítek
Šípová kolaPoznámka: Velký výběr sekaček na trávu najdete například na www.obchody24.cz

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/bubnove-sekacky-idealni-stroj-na-seceni-pro-velke-zahrady-a-louky

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace