Úvod > Domácí spotřebiče > Lednice (ledničky, chladničky), mrazáky > Chladničky: Jak se liší A od A+

Chladničky: Jak se liší A od A+

Podívejme se, jak se u chladniček (ať už kombinovaných s mrazákem nebo samostatných) liší spotřeba energie, a co spotřebu ovlivňuje nejvíce.

Chladničky třídy A+ mají o 25 % nižší spotřebu energie, než je tomu u třídy A. A uvážíme-li, že už áčkové spotřebiče mají spotřebu pod 1 kWh/24 hod., ve třídě A+ se dostaneme k 0,75 kWh/24 hod., a to je opravdu znatelný rozdíl.

Je však třeba si uvědomit, že energetická třída není samospasitelná, takže, když chladničku umístíte k radiátoru nebo blízko frekventované stolní trouby, stejně za elektřinu budete platit, jako kdybyste si koupili třídu D. Z hlediska umístění je vhodné zvolit chladnější prostor, co nejdál od zdrojů tepla. Za každý stupeň navíc nad 20 °C okolní teploty totiž vzroste spotřeba energie u chladničky o 6 %. Chladničkám dělá vysloveně zle také vlhké prostředí - vysokou vlhkostí vzroste spotřeba energie až o 4 %.

A zapamatujte si, že pro normální provoz stačí v chladničce +5 °C a v mrazničce -18 °C. Snížení teploty o 2 °C znamená zvýšení spotřeby energie o 15 %. Vhodné není ani dlouhé hledání potravin při otevřených dveřích, které znamená únik studeného vzduchu, a tedy vyšší spotřebu energie na jeho opětovné chlazení.


 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/chladnicky-jak-se-lisi-a-od-a-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace