Úvod > Domácí spotřebiče > Holicí strojky a zastřihovače > Holicí strojky a zastřihovače

Holicí strojky a zastřihovače

Pro některé muže je holení nejen nezbytností, ale také denní samozřejmostí, proto je poměrně dost pozornosti věnováno právě vytváření výrobků, které holení usnadní a zpříjemní. Holit se v zásadě můžeme nasucho nebo namokro. Dnes se již sice rozdělení holicích strojků pro suché nebo mokré holení moc nepoužívá, protože většina holicích strojků je vhodná pro obojí způsob holení, nicméně je stále nutné si ověřit, zda je strojek opravdu uzpůsoben k oběma výše zmiňovaným způsobům holení.

Holení

Mokrému holení kdysi dominovala břitva a později holicí strojek s žiletkou. S postupem času však byly oba tyto holicí nástroje vytlačeny vícebřitými holicími strojky, které převzaly vládu v mokrém holení přibližně od 70. let minulého století. Pro holení využívají vícebřité holicí strojky principu lift&cut a, jak ostatně napovídá název tohoto systému, jde o zvedání a uříznutí - první břit vous povytáhne a další břit jej uřízne. Jednoduché a praktické, neboť se pak pro hladké oholení nemusíte holit podruhé proti směru růstu vousů. Kromě již zmíněné výhody jsou vícebřité hlavice daleko bezpečnější a rychlejší než holení břitvou nebo žiletkami.

Suché holení dříve naopak představovaly elektrické holicí strojky. Dnes se elektrické holicí strojky vyrábějí ve dvou typech - planžetové a frézičkové/rotační. Kvalitního oholení dosáhnete oběma holicími systémy. Který z nich si vyberete, záleží čistě na Vás - jednoduše zvolte ten systém, který Vám vyhovuje. Planžetové holicí strojky sestávají z bloku se 2-3 lištami s břity. Nejčastěji je jedna z lišt bez perforované fólie pro lepší oholení i delších vousů.

Planžetové holicí strojky jsou často vybaveny zastřihovačem delších vousů, různými způsoby upravené folie a plovoucími planžetami (nemusíte tlačit, abyste byli důkladně oholení), výkyvnou hlavou, která se rychle a snadno přizpůsobí obličejovým konturám, čisticím regeneračním systémem aj. U frézičkových/rotačních holicích strojků se můžete setkat obvykle se 2-3 rotačními hlavami. Přesnějšího oholení většinou dosáhnete se dvěma hlavami, rychlejší jsou dle výrobců ovšem strojky se třemi hlavami. Obvykle jsou frézičkové/rotační vybaveny zastřihovací lištou, plovoucími a výklopnými hlavami a voděodolným provedením.

Napájení

Zde se budete muset rozhodnout mezi strojky na síť, akumulátor nebo baterii. Každé ze jmenovaných způsobů napájení má své pro a proti, proto dobře zvažte, co Vám bude nejvíce vyhovovat. Strojek se síťovým napájením využijí ti, kteří jsou většinou v prostředí, kde je v dosahu síťová zásuvka. Pokud cestujete často do zahraničí a zároveň se nechcete vzdát výhod síťového napájení, doporučujeme Vám zakoupit holicí strojek se systémovým přizpůsobením jakémukoli napětí. Strojek s akumulátorem je vhodným řešením jak pro cesty, tak pro domácí holení. Bateriové strojky jsou oproti tomu nevhodné pro každodenní používání (pěkně se prodraží), ale mohou Vás zachránit v místech prostých elektriky.

Údržba

Dříve se stávalo, že se údržbou holicího strojku strávilo takřka stejně času jako samotným holením. Abyste se tím nemuseli zdržovat vy osobně, byly vyvinuty technologie a systémy, které to udělají za Vás úplně nebo z větší části. Ti, jejichž noční můrou bylo právě čištění a údržba strojku, by měli sáhnout po strojcích např. se systémem Clean&Charge nebo Clean&Renew (řada Braun 360° či Panasonic ES7 109S503 aj.), který provede vyčištění a údržbu strojku za Vás. Některé z nové řady strojků jsou vybaveny dokonce displejem, na němž se zobrazí potřebné údaje o stavu baterie nebo o stavu zašpinění a průběhu čištění strojku.

Citlivá pokožka

Problémy s citlivou pokožkou nemají jen ženy, ani mužská kůže totiž nesnese úplně vše. Muži s problematickou a citlivou pletí si už asi nevystačí jen s "Pitralonem", ale budou potřebovat speciální přípravky. Výrobci proto přišli na trh se strojky, jež jsou určeny přímo pro tento typ pleti. Např. strojky firmy Philips (Cool Skin aj.) jsou vybaveny emulzí či gelem, který si tlačítkem na strojku dodáte přímo na obličej, aby byla citlivá pokožka dobře ošetřena již při holení. I další výrobci využívají "dávkování" nejrůznějších emulzí či kondicionérů, které změkčují vousy a ošetřují pokožku během holení. Máte-li tvrdé vousy, měli byste každopádně sáhnout po strojku s co nejvíce otáčkami.

Dámské holicí strojky

Holení už dlouhou dobu není jen doménou mužů. Dámy mají hned několik možností, jak se zbavit ochlupení těla a docílit hladké pokožky. Osvědčené, ale krátkodobé je holení pomocí klasických "holítek" nebo holicích strojků. Holicí strojky odstraní z pokožky totiž jen viditelnou část ochlupení. Holicí strojky jsou obvykle vybaveny přizpůsobivou planžetou, některé jsou konstruovány pro použití ve sprše i na suchou pokožku, sady holicích strojků mohou obsahovat i speciální nástavce a hlavy pro holení citlivých částí. Firma Braun nabízí také systém SoftStrip, který napne pokožku pro snazší a hladší oholení.

Holení ovšem není zdaleka tak efektivní jako způsoby, které odstraní chloupky i s kořínky. Pro dlouhodobý efekt hladké pokožky volte raději epilaci. Dámské epilátory disponují množstvím pinzet, které jsou umístěny na otáčivém válci. Díky tomuto důmyslnému mechanismu se dámy zbaví chloupků i s kořínky. Jelikož je vytrhávání chloupků rychle rotujícím válcem s pinzetami zpočátku poměrně bolestivé, snaží se výrobci bolestivost epilace minimalizovat pomocí různých systémů, jako jsou např. masážní kolečka (Braun), masážní tyčinky (Philips), samostatné chladicí obklady (používají se vždy až po epilaci) nebo integrované chladicí vložky.

Epilátorů je v naší nabídce celá řada - najdete zde standardní epilátory, epilátory určené pro začínající, epilátory, které mají také holicí hlavu, i epilátory a sady epilátorů oplývající specifickými technologiemi, systémy či speciálními nástavci nebo hlavami, které zpříjemní a usnadní péči o Vaše tělo. U epilátorů se setkáte nejčastěji s napájením síťovým a bateriovým, podle výzkumů totiž akumulátorové nabíjení u epilátorů není ideální právě kvůli době, po kterou epilátor vlastně "zahálí".

Zastřihovače

Většina pánských holicích strojků je doplněna i výsuvným nebo výkyvným zastřihovačem větších vousů, obdobně se se zastřihovačem můžete setkat i u epilátorů. Není ovšem žádný problém pořídit si samostatný zastřihovač vousů, vlasů i drobných chloupků. Zastřihovače se obecně liší počtem rychlostí, počtem a rozpětím délkového nastavení i počtem nástavců. Také jejich nože, čepelky a ostří mohou být vyrobeny z rozličných materiálů (titan, keramické ostří, nanosilverové sensitivní čepele aj.) a ošetřeny různým způsobem - časté jsou již nože samoostřicí či bezúdržbové. Opět i zde záleží jen na Vás, kterou nabídku upřednostníte.

Co se týká zastřihovačů vousů tak není nutné pořizovat si zastřihovač s maximálními doplňky, stříháte-li se stále na určitou délku a v pravidelných intervalech, ale pokud naopak dáváte přednost nejrůznějším změnám, boudou Vám vyhovovat právě přístroje s variabilním nastavením či několika nástavci. U nákupu zastřihovače vlasů byste si měli rozmyslet, co od něj očekáváte. V jejich případě jsou situace pro použití poněkud odlišné - variabilnost by u nich měla být samozřejmostí. Zastřihovače chloupků jsou na tom s technologiemi podobně jako výše uvedené typy. U nich byste se měli zaměřit především na systém ochrany proti poranění, ostrost ostří a úhel manipulace.

Na závěr

Investice do kvality se vždy vyplatí - vybírejte si jen kvalitní výrobky a zvažte, na co Vy sami kladete důraz, co by Váš přístroj měl mít a co oželíte. Každému vyhovuje něco jiného, proto zkoušejte a vybírejte, dokud nebudete mít jistotu, že Váš komfort a spokojenost bude zaručena. Investice do holicího strojku, epilátoru nebo zastřihovače není krátkodobou investicí, proto by měl být Váš konečný výběr uvážený - máte-li již vyzkoušen nějaký systém, který Vám vyhovoval, jen sáhněte po novější řadě, pokud nejste spokojeni se svým stávajícím strojkem, nebojte se naopak vyzkoušet jinou variantu.

Na holicí strojky, epilátory a zastřihovače renomovaných značek (Braun, Remington, Philips, ETA, Panasonic, Goddess aj.) se můžete podívat v internetovém obchodě Obchody24.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/clanek-holici-strojky-a-zastrihovace

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace