Úvod > Počítače a příslušenství > Notebooky a příslušenství > Co si vzít s sebou, když chcete být on-line

Co si vzít s sebou, když chcete být on-line

Trh s přenosnými počítači se za poslední rok změnil. Původní rozdělení na notebooky, chytré telefony a osobní asistenty PDA se rychle stírá. Při pohledu do nabídky je patrné, že výrobci nabízejí plynule se zvětšující řadu zařízení od velikosti krabičky cigaret po objemnou tašku.

Chytré telefony

Nejmenšími přenosnými počítači jsou telefony s operačním systémem. Nakupující si může vybrat z tradičních nebo méně tradičních značek, může si vybrat přístroj s klávesnicí nebo bez. Rovněž nabídka operačních systémů je široká. Od nejhezčího a nejdražšího systému OS X od Apple, přes přístroje s Windows, Symbianem, až po novinky, jako jsou Android nebo Bada.

Nejlevnější telefony vybavené pouze dotykovým displejem stojí necelé čtyři tisíce korun a jsou vybaveny operačním systémem Android. Za tuto cenu je možné získat přístroj z jihovýchodní Asie - Huawei U8100, který nabízí veškeré funkce včetně navigace. Nízká cena je však vykoupena horšími materiály. Kdo touží po hezčím přístroji oblíbených značek, může za Apple iPhone 4 zaplatit přes deset tisíc korun.

Tablety - pohodlí nade vše

Další skupinou zařízení jsou tablety, které je možné popsat jako přerostlé mobily bez schopnosti telefonovat. Přístroje obvykle disponují většími obrazovkami než mobilní telefony a k internetu se připojují bezdrátově pomocí Wifi. Jedná se o ideálního společníka pro povalování v posteli.

Přístroj není těžký, neunavuje tolik oči jako mobil, ale na druhou stranu nehřeje tolik jako notebook. Nevýhodou těchto počítačů je, že nemají klávesnici a pro psaní delších textů se nehodí. Ceny se pohybují podobně jako u chytrých mobilů. Například tablet Archos vybavený operačním systémem Android je možné koupit v ceně čtyř tisíc korun. Z opačného cenového spektra se pozornosti těší Apple iPad a Dell Streak.

Netbooky - do školy není nic lepšího

Ještě o něco větší přístroje - netbooky jsou velmi malé a lehké notebooky, kterým obvykle chybí DVD mechanika, mají malý disk a obrazovku, ale vydrží dlouho pracovat na baterii a vejdou se i do větší dámské tašky. Tuto kategorii pro české spotřebitele zpřístupnil Asus EEE, jehož následovníky je stále možné koupit přibližně za šest tisíc korun. Nejdražší netbooky výrobců Lenovo a Toshiba stojí dvojnásobek.

V nejvyšší kategorii klasických notebooků si lze vybrat od levnějších kancelářských modelů až po drahé kousky určené pro náročnou grafiku a hry. Kancelářské notebooky začínají u všech výrobců shodně na deseti tisících korunách. Za stylové a výkonné notebooky jako Sony VAIO výrobci žádají okolo padesáti tisíc korun. Pro opravdové nadšence mají výrobci připraveny přenosné grafické stanice jakou je LENOVO THINKPAD W701ds 2500-5FG s cenou přes 120 tisíc korun.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/co-si-vzit-s-sebou-kdyz-chcete-byt-on-line

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace