Úvod > Televizory a videotechnika > Domácí kino > Dárek pro vaše dítě? DVD přehrávač to jistí!

Dárek pro vaše dítě? DVD přehrávač to jistí!

Doby, kdy dětským pokojům vévodily radiomagnetofony, leckdy schopné přehrávat i CD nosiče, jsou nenávratně pryč. Rádia děti příliš nesledují, ale raději poslouchají hudební skladby z CD nebo komprimované do formátu MP3, popřípadě sledují hitparády na MTV nebo "Óčku". Tomuto posunu se přizpůsobili i výrobci. A pro vás to znamená jediné: Do dětského pokoje patří DVD přehrávač či anglicky řečeno DVD player!

Dobrá zpráva zní: DVD přehrávač nestojí víc než kvalitní džíny (zvlášť, pokud jste objevili kouzlo nakupování na internetu). Ještě lepší zpráva je, že DVD přehrávač udělá většinou mnohem větší radost, než právě zmíněné džíny, takže není co řešit. DVD přehrávač je ideální dárek k jakékoliv příležitosti vašeho dítěte, ať už jsou to narozeniny, ocenění vysvědčení nebo třeba Vánoce.

Cenová hranice nejlevnějších přehrávačů je dokonce nižší než u VHS videorekordérů a srovnala krok s radiomagnetofony. S rozšířením vypalovacích CD mechanik v počítačích a rychlým nástupem miniaturních přehrávačů MP3 silně slábne poptávka po kazetách i rádiích.

Poslední generace DVD playerů má kromě příznivé ceny také několik technických vymožeností z oblasti počítačů. Nejčastějším rozšířením bývá přehrávání CD disků. U levnějších typů mohou zlobit přepisovatelná média, protože používají odlišný způsob ukládání dat než média pro jednoho nahrávání. Drtivá většina modelů kromě zvukových CD umí přehrávat zvukové soubory na datovém CD, a to i ve formátu MP3. O něco dražší modely navíc podporují i další zvukové formáty jako OGG a ACC, který používají přehrávače iPOD.

Dalším zajímavým rozšířením je oproti přehrávání standardních DVD titulů je přehrávání videosouborů z datových DVD, nejčastěji ve formátu MPEG4, DivX a Xvid. Starší, doprodávané typy, mohou mít z licenčních důvodů zablokovány některé varianty formátu DivX a před koupí je vhodné se na tuto skutečnost zeptat prodejce.

Příjemným, ale ne vždy využitelným rozšířením, bývá integrovaná čtečka paměťových karet, která umožňuje elegantní přehrávaní obrázků pořízených digitálním fotoaparátem, nebo amatérských filmů bez nutnosti zapojovat kabely. Podobnou specialitou je vybavení počítačovým USB portem, který umožní připojení přenosného disku, USB klíčenky, nebo přímo mp3 přehrávače, vybaveného USB rozhraním. Nepříliš rozšířenou schopností přehrávačů je schopnost přečíst DVD-RAM média, ale pro i ty, kteří se rozhodli nahrávat na těchto médiích existuje cesta, jak vypudit potomka s kotoučkem v ruce z obývacího pokoje.

U DVD přehrávačů je nabídka trošku odlišná od podobných produktů v tom, že se výrobci prakticky nesnaží nabízet výrobky od nejhloupějších a nejlevnějších, přes chytřejší a dražší až po nejdražší, které umí vše. Každý výrobce se snaží za příznivou cenu nabídnout atraktivní kombinaci funkcí tak, aby oslovil maximum zákazníků, a tak je také třeba k široké nabídce přistupovat. V cenovém rozmezí 1200 až 3000 korun je možné získat téměř libovolnou kombinaci vlastností. Nutno podotknout, že, pokud zákazník požaduje kombinaci atypických vlastností, nemusí uspět.

pho

obchody24.cz - specialista na elektroniku

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/darek-pro-vase-dite-dvd-prehravac-to-jisti-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace