Úvod > Televizory a videotechnika > Domácí kino > Domácí kino - když si vyberete dobře, pošmáknete si!

Domácí kino - když si vyberete dobře, pošmáknete si!

Značná část příznivců filmů si pořizuje domácí kino, protože si touží naplno vychutnat poslední hity filmového průmyslu v teple domova, třeba několikrát za sebou, v originálu i v dabované provedení, a ještě k tomu bez nutnosti dopravovat se na představení v kině a zpět.

Dokážou se obejít bez šustění krabic s popcornem, polití limonádou, nebo neustálého pubertálního pohihňávání. Často se filmový fanoušek nechce nechat omezovat výběrem filmů.

Co je to domácí kino

Domácí kino zprostředkovává kontakt diváka s reprodukovaným obrazem a zvukem. Abyste docílili obdobně kvalitního zážitku jako v kině, je nutné vytvořit obraz i zvuk natolik velký, aby vyhovoval a odpovídal velikosti pokoje, v němž se kino nachází, a divákově pozorovací vzdálenosti.

Domácí kino není DVD player

V mnoha reklamních letácích a kampaních se výrobci audiovizuální techniky pokoušejí zákazníkům nabulíkovat, že sestava domácího kina je vlastně přehrávač DVD, který má v zadní části spoustu dírek pro připojení mrňavých plastových krabiček. Pohled do obývacího pokoje takto obelstěného zákazníka je následující: V okolí televizoru je umístěn přehrávač DVD a kolem něj leží levý surroundový reproduktor, pak levý přední, po něm následuje středový, pak o něco větší subwoofer a pravý přední a pravý surroundový reproduktor. Výsledek přehrávání filmu na takto smontované sestavě bývá zpravidla téměř stejný, jako když zákazník vypojí reproduktory a spokojí se zvukem televizoru. Co to znamená? Značné zklamání diváka a nejasné tušení, že za sumu, kterou vložil do této ultra, super, výhodné nabídky, se domácí kino prostě pořídit nedá.

Jak nakupovat domácí kino

Zákazník by si měl uvědomit, že jako základ kvalitního domácího kina rozhodně potřebuje kvalitní televizor, nebo projektor s dostatečně velkou zobrazovací plochou. Výsledný zvukový efekt pak hodně záleží na geometrickém uspořádání reproduktorů, dostatečném výkonu a kvalitě reproduktorů, a v neposlední ředě na kvalitě a výkonu zesilovače.

Jak rozmístit reproduktory

Základní rozmístění reproduktorů je takové, že reproduktory a obrazovka musí vytvořit kružnici v jejímž středu sedí divák.

V těchto sestavách se jednoznačně uplatňuje výhoda LCD televizí a plazmových televizí, protože se jedná o relativně tenké panely. Když vedle plochého televizoru postaví majitel přední reproduktory a mírně je vysune do místnosti, aby dodržel geometrické uspořádání, nezasahují reproduktory rušivě do interiéru místnosti.

Středový reproduktor se často umisťuje nad obrazovku. Subwoofer (vzhledem k tomu, že lidské ucho není schopno rozlišovat směr, odkud hluboké tóny zaznívají) je možné na pomyslné kružnici posunout tak, aby nepřekážel. Větší problém způsobuje umístění surroundových reproduktorů, ke kterým vedou dlouhé dráty a který by měly být umístěny relativně daleko od obrazovky. Někdo preferuje stojanové provedení a lišty, jiný raději použije podhled a závěsnou variantu reproduktorů.

Nechte si radit, to nemůže nikdy vadit

Reproduktorů se prodává nepřeberné množství a pro méně zkušeného zákazníka je vhodnější nechat si doporučit konkrétní typy reproduktorových sestav podle velikosti místnosti, a pak zakoupit celou sestavu najednou.
Ke zvoleným reproduktorům zbývá vybrat vhodný zesilovač.

olp

www.obchody24.cz- značková elektronika
domácí kino, televizoryhifi věže a audiosystémy

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/domaci-kino-kdyz-si-vyberete-dobre-posmaknete-si-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace