Úvod > Zahradní technika > Obecné rady > Jak si užít krásnou zahradu v létě!

Jak si užít krásnou zahradu v létě!

1. Sekání

Aby trávník dobře rostl a měl krásně zelenou barvu, je potřeba ho pravidelně sekat. V červnu byste měli sekačku použít dvakrát týdně, později stačí jednou za týden. Více najdete v článcích o různých typech sekaček, nejlépe na serveru Rady-Testy.cz. Poslední novinka se věnuje sekačkám pro velké zahrady a louky - tzv. bubnovým. Více najdete v článku Bubnové sekačky: ideální stroj na sečení pro velké zahrady a louky.

2. Hnojení

Pro dosažení kvalitní trávníkové plochy je nutné provádět pravidelné hnojení. Častým sečením s následným sběrem posečené hmoty jsou z půdy totiž průběžně odebírány prvky rostlinné výživy, které slouží ke správnému obrůstání travin. Hnojení je důležité nejen pro růst travin, ale také pro jejich zabarvení, odolnost vůči zátěži, přezimování, vývin kořenů a také pro schopnost ubránit se agresivním plevelům. Trávníky přihnojujeme pomocí rozmetadla, díky kterému v trávníku nevypálíme nevzhledná místa.

Ještě v červenci je čas na druhé přihnojení jehličnanů, vinné révy, růží a rostlin upřednostňujících kyselejší prostředí, jako jsou hortenzie či azalky. Hnojiva by měla obsahovat i hořčík, takzvanou hořkou sůl, která rostlinám už unaveným horkem a sluníčkem zajistí svěží zelenou barvu. Trvalky pravidelně zbavujeme odkvetlých částí. Tyto rostliny se nám příští rok odmění ještě bohatším květenstvím, než letos. Plevely v trávníku nemá smysl vytrhávat, ale jediný účinný způsob je postřik selektivním herbicidem, který problém na čas vyřeší.

3. Zálivka

Jak a čím zalévat? Nejjednodušší systém, avšak náročnější na čas, je pomocí klasické hadice. Takto můžeme zahradu kropit ručně pomocí trysky, nebo prostřednictvím různých typů postřikovačů, které rozstřikují vodu kruhově nebo obdélníkově. Ideální je ovšem automatické zavlažování, které je sice dražší, ale o zahradu pečuje jako kvalifikovaný zahradník. Závlahový systém je řízen ovládací jednotkou, která řídí spouštění závlahy automaticky a pracuje v součinnosti s dešťovým čidlem. Pokud začne pršet, dešťové čidlo dočasně zablokuje spuštění závlahy. Více najdete v článku Problém se zaléváním vyřeší automatický závlahový systém.

4. Krásné barvy květin

Do truhlíků například u bazénu (více článků o výběru bazénů a příslušenství opět najdete na tomto serveru) nebo zahradního posezení je možné zasadit široké spektrum květin. K prověřené klasice a zaručené barevné kráse patří pelargónie neboli muškáty. Péče o ně není náročná. Mají rády světlo. Polostín nebo úplný stín pro ně není vhodný. Pelargónie potřebují pravidelnou zálivku ráno i večer, avšak pozor, abyste je nepřelili.

5. Pravidelná údržba

Jestliže vaši zahradu lemuje živý plot, ať už jako ochrana proti větru či bariéra před nežádoucími pohledy kolemjdoucích, je potřeba jej pravidelně zastřihávat. Při úpravě tvaru můžete použít vodící lištu nebo šňůru. Plevel a různí škůdci jsou noční můrou všech zahrádkářů. Některé plevele mají krátkou vegetační dobu a stačí se rychle rozmnožit. Proto se vyplatí záhony pravidelně plít a odstraňovat nežádoucí rostliny hned, jak se objeví.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/jak-si-uzit-krasnou-zahradu-v-lete-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace