Úvod > Domácí spotřebiče > Pomocníci do kuchyně > Jak si vybrat kuchyňský robot? Jednoduše podle toho, co umí!

Jak si vybrat kuchyňský robot? Jednoduše podle toho, co umí!

Pokud chcete skutečně vařit a péct, univerzální robot za pár korun vám bude k ničemu - bude mít jen jeden tvar nože, který sice cibuli naseká správně, ale místo nahrubo umletého masa nabídne jen nevzhlednou kaši. A domácí majonézu v něm nepřipravíte vůbec, protože schopnost zpracovávat tekuté potraviny mu bude chybět úplně.

Je úplně zbytečné nepéct buchty, nepřipravovat krémy, dorty, pochoutky z mletého masa jen proto, že příprava surovin na tyto pokrmy je ručně složitá, když na trhu existují kuchyňští roboti. Pokud si vyberete správného pomocníka, vězte, že jej do skříně neschováte, ale budete pravidelně využívat a on dostane čestné místo přímo na kuchyňské lince.

Nevybírejte ale jen podle ceny! Zvlášť laciný výrobek vám asi nakonec příliš nepomůže, protože nepřipraví dostatek těsta, nebude umět umlít maso na několik "velikostí" nebo mu bude chybět schopnost zpracovávat tekutý materiál. U skutečného robota nebude chybět žádná z těchto funkcí, bude mít mlýnek, který namele maso na požadovanou hrubost, bude mít dost velkou nádobu i výkon motoru, aby zpracoval kilo (i víc) mouky i se všemi přísadami na těsto, bude umět nastrouhat sýr i namlít ořechy, dokonce i z pomerančů připraví ráno chutný džus. Vy ale zase na oplátku budete muset zvládnou umění jeho obsluhy (vyměňovat nádoby, nástavce). Když si však vyberete přístroj, který myslí na uživatelský komfort, nebude to trnitá cesta, ale zábava.

Ceny dobrých kuchyňských robotů začínají většinou na zhruba 4000 korunách. Značkové pomocníky v nerezovém provedení pak většinou neseženete pod pět tisíc. Ale díky akcím, které mívají i internetové obchody, mnohdy za tuto cenu seženete spotřebič, který by v kamenném obchodě stál i o polovinu více.

Důležitý je výkon motoru

Podle čeho tedy vybírat? Důležitý je údaj o výkonu motoru (pod 500 wattů nechoďte), množství mouky, který je robot schopen bez potíží zpracovat, a poměr velikosti nádoby k množství zpracovávaných surovin.. Rozhodně berte výrobky, které nabízejí alespoň zpracování kilogramu mouky (protože buchty pro čtyřčlennou rodinu nemá smysl z menšího množství mouky připravovat...).
Řekli jsme si, že budeme od robota očekávat alespoň 500wattový příkon.

Pokud však očekáváte víc, vybírejte přístroj ještě vyšší kvality, který bude nejen silný, ale také inteligentní - takový sám rozpozná druh a množství zpracovávané suroviny a sám si bude potřebný výkon i rychlost šlehání, mletí, míchání či hnětení regulovat. Hleďte také na to, aby se dal přístroj dobře připevnit na kuchyňskou linku (přísavné nožičky), aby se jednotlivé díly vyměňovaly snadno a daly se umývat i v myčce na nádobí, aby měl pojistku proti přehřátí a případně, aby se k němu daly v budoucnu dokoupit další díly - příslušenství.

Značka po pět tisíc? Ano, je to možné!

Například kuchyňský robot Siemens MK 55100 můžete na internetu koupit za cca 3000 korun, přičemž za tuto cenu dostanete nejen 800 wattový příkon, ale také mnoho funkcí. Také Bosch tradičně patří ke značce, pod kterou hledáme kvalitu i vytrvalost a stabilitu a o které si stále myslíme, že je cenově velmi nedostupná. Není to pravda. V e-shopu si například kuchyňský robot Bosch MUM 4655 EU pořídíte již pod pět tisíc, na splátky pak za pětistovku měsíčně.

Tento přístroj nabízí výkonný motor řízený mikroprocesorem 550 W, má multifunkční rameno se speciálním převodem a třemi stupni pohonu pro optimalizaci výkonu, umí zpracovat až kilo mouky i s přísadami, má i přísavné nožičky, takže je při práci stabilní a dokáže hnětat, šlehat, míchat, krájet, strouhat, krouhat, mixovat i mlít maso.

Mezi další vyzkoušené kuchyňské roboty patří spotřebiče z produkce Moulinex, Philips, Braun či Tefal. Pokud přeci jen hledáte lacinějšího pomocníka, podívejte se například na nabídku značky Clatronic.

Obchody-24.cz - levné nákupy elektrospotřebičů do kuchyně.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/jak-si-vybrat-kuchynsky-robot-jednoduse-podle-toho-co-umi-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace