Úvod > Televizory a videotechnika > Fotorámečky > Když jedna fotografie nestačí aneb nastupují fotorámečky

Když jedna fotografie nestačí aneb nastupují fotorámečky

Když jsme začali fotit digitálním fotoaparátem, smířila jsem se s tím, že většinu snímků si budeme prohlížet na monitoru počítače, tajně jsem si stejně nechávala vyrábět alespoň nejzdařilejší snímky ve fotoalbu, abych plnila domácí alba. Pak jsem dostala k Vánocům LCD fotorámeček a uvědomila si, že technika zvítězila - v dobrém.

Od té doby mám na záložním disku pečlivě uložené sady našich fotopříběhů, jde vlastně o rodinný deník a do fotorámečku si vždy nahraji tu „životní kapitolu“, kterou si chci doma prohlížet. Jeden mi dnes visí v ložnici a já si před spaním prohlížím snímky svých dětí od narození po současnost, druhý mám na pracovním stole, a když je toho nejvíc, pouštím si prezentaci z nejoblíbenějších dovolených nebo setkání s přáteli a rodinou.

Jak to funguje?

Do fotorámečku se vejde několik desítek či stovek (i tisíců) fotografií, ve kterých můžete listovat ručně jako v „klasickém albu“, nebo nastavit prezentaci snímku. Většina fotorámečků obsahuje čtečku paměťových karet, USB porty, do některých fotky nahrajete přes Bluetooth nebo wi-fi. Fotorámečky obsahují funkce, jako jsou úprava jasu, nastavení časové prodlevy při automatickém prohlížení či automatické vypnutí a zapnutí.

Navíc fotorámeček je lehce přenosný, takže ho můžete vzít s sebou k přátelům a ukázat fotografie ze svatby, narození dítěte či z rodinné dovolené stejně snadno, jako kdybyste s sebou vzali album. Vlastně snadněji, protože z fotorámečku se snímky nevysypou, neohmatají, je mnohem skladnější než notebook a nevyžaduje kromě adaptéru žádné nepohodlné „zdroje a kabely“.
Technické parametry se různí. Vybrat si můžete z několika úhlopříček - třípalcový či sedmipalcový displej se hodí spíš jako usínáček na noční stolek (zajímavým tipem za necelou tisícikorunu je fotorámeček Hyundai LF160W v bílé barvě), na zeď pověste větší, alespoň desetipalcový. Můžete si však vybrat i z dalších rozměrů.

I do klasických interiérů

Výjimkou nejsou vyměnitelné rámy různých barev i materiálů, a tak se nemusíte vzdát ani oblíbené klasiky v podobě rámu dřevěného (například Hyundai LFW380D).

Některé fotorámečky slouží i jako přehrávač videozáznamů, prohlížení fotografií lze doplnit zvukovým doprovodem, k ovládání slouží dálkový ovladač. Některé zároveň slouží jako hodiny, kalendář a budík v jednom.

Skutečně luxusním kouskem může být osmipalcový rámeček Sony DPF-D830L vybavený celou řadou možností zobrazování fotografií v kombinaci s časem a hodinami. Podporuje všechny paměťové karty, na které si vzpomenete, prohlídnete si na něm až 4000 fotek, můžete přehrávat i videoklipy, má USB vstup i možnost podbarvení hudbou z MP3. Samozřejmě, že se dá ovládat na dálku, jedinou nevýhodou je o něco vyšší cena, v dobrém internetovém obchodě ho dostanete za 3 500 korun.


Velký výběr fotorámečků najdete na www.obchody24.cz/fotoramecky

 

 
 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/kdyz-jedna-fotografie-nestaci-aneb-nastupuji-fotoramecky

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace