Úvod > Zahradní technika > Bazény > Když se koupou malé děti aneb letní sezóna v bezpečí

Když se koupou malé děti aneb letní sezóna v bezpečí

Pořídíte-li dětem bazén, nezapomeňte také na bezpečnostní prvky. Vůbec zde nehovoříme o tom, že dítě na zahradě s vodní plochou je třeba mít neustále, podotýkáme neustále, pod dohledem, ale i pokud si s dítětem v bazénu užíváte, pořiďte mu nafukovací věci, které je budou svou barevností bavit a zároveň zaručí ještě větší bezpečí při koupání. A nezapomeňte ani na hračky!

Nafukovací dětské bazénky (ale i velké dospělácké bazény) mohou využívat v letních dnech i ty nejmenší děti. Zde však platí dodržování co největší bezpečnosti. Kromě toho, že budete u dítěte, tj. nebude bez dozoru, doporučujeme pořídit bezpečnostní doplňky, které zabrání případnému nalokání vody, v horším případě topení.

Sedací kruh pro nejmenší - hodně zábavy za pár korun

Určitě pořiďte rukávky ze zdravotně nezávadného a odolného materiálu, k dostání jsou v nejrůznějších barvách, mohou být také ozdobené pohádkovými postavičkami. Dobrou pomůckou (opět podotýkáme, že pod dozorem dospělé osoby) je kruh s dírami pro nožičky, v němž dítě pohodlně ve vodě sedí, pro starší dítě od tří let jsou pak určeny klasické plovací kruhy. Určitě zaujme kruh ve tvaru dráčka i s ocáskem nebo nožičkami, případně jiné oblíbené postavičky, ale velmi levné a pěkné jsou i kruhy klasické. A jsou děti, které budou požadovat i záchranářskou plovací vestičku.

U všech těchto prvků, stejně jako u hraček do vody, je nezbytné, aby byly prosty malých součástek (které se dají spolknout) a hlavně, aby byly z bezpečného materiálu, barviv a neostrých tvarů.

Proč si ve vodě hrát

Hračky do vody jsou ideální pro podporu rozvoje jemné motoriky. Při hře s hračkami jako jsou například koupací loď nebo rybičky se nejmenší děti učí tyto předměty uchopit, držet je a koordinovat pohyby oběma rukama. Voda je pro děti přirozeným prostředím, v němž se cítí skvěle. Voda jim zároveň zaručuje jejich první sportovní vyžití, které můžete hračkami zpestřit a učinit zábavnějším. A řekněme si, že řádění v bazénku s batoletem patří k nejkrásnějším rodičovským zážitkům vůbec.

Stříkací pistolky i kbelík s lopatičkou

Pro zábavu pak nezapomeňte na další hračky. Pro kluky na stříkací pistolky, můžete mít maličkou, ale také pořádné vodní dělo. I tady platí, abyste si vyžádali od prodejce atest na materiály!

Pro nejmenší děti jsou pak určeny gumové hračky (bez pískátek) ve tvaru kachniček či rybiček, hodí se ale také plastové kostičky a využijete i novou sadu kyblíku, báboviček a lopatky, děti stejně jako písek velmi rády nalévají a přelévají vodu. Pro větší nejrůznější síťky, do nichž se dají plastové rybičky, mořští ježci či obyčejné plastové kroužky parádně chytat. A nezapomeňte na bublifuk! K létu a vodě se báječně hodí, jen je vhodný pro starší děti, těm nejmenším musíte kouzelné bubliny vytvářet jen vy.

Očista dočista

Po každé koupeli hračky znovu opláchněte pitnou vodou a nechte pořádně okapat. Jednou za měsíc je naložte do dezinfekčního roztoku, aby se zbavily choroboplodných zárodků. Potom opět důkladně opláchněte.

Spoustu hraček pro nejmenší naleznete na https://www.obchody24.cz/hracky-pro-male-deti-do-vody.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/kdyz-se-koupou-male-deti-aneb-letni-sezona-v-bezpeci

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace