Úvod > Ostatní > Osobní váhy > Kojenecká váha: balzám na nervy každé novopečené maminky

Kojenecká váha: balzám na nervy každé novopečené maminky

Asi už jste to od svého okolí také slyšela: co všechno prosím tě pro to miminko potřebuješ? Já si vystačila… (doplňte dle kamarádky, sousedky, matky či babičky) a také jste přežili. A podobnou litanii možná uslyšíte, když si budete chtít pořídit kojeneckou váhu.

Ale musím vás uklidnit. Můj muž je technik, zbytečnosti fakt nemusí, ale když jsem si chtěla kojeneckou váhu vypůjčit v půjčovně, prohlásil: Bez váhy budeš nemožná, proto pak nervózní a leda tak ztratíš mléko, na kuchyňské váze tě dítě vážit nedonutím, do půjčovny nechoď, protože tyhle přístroje z druhé ruky nejsou přesné, takže si tu váhu kup. Nakonec o tu „tisícovku“ nás už fakt neubude!

Takže kojeneckou váhu si kupte, minimálně vás to uklidní, maximálně pomůže, když dítě vážně nebude přibírat tak, jak by mělo. Rozhodně je to lepší investice než nové dupačky za pětistovku, ty se fakt dají z druhé ruky pořídit za hubičku a službu na těch čtrnáct dní, než z nich dítě vyroste, udělají stejnou :-)

Co kojenecké váhy dovedou

Digitální dětská váha je praktickou pomůckou pro kontrolu hmotnosti kojenců zejména v prvních týdnech života a lze s její pomocí snadno odhalit případnou nedostatečnou výživnost mateřského mléka. Výběr na trhu je značný, doporučujeme se zaměřit především na ergonomii vaničky (dítě musí ležet pohodlně a nesmí v žádném případě spadnout) a pak také na užitečné funkce.

Například kojenecká váha Soehnle Aimee nabízí speciální funkci „weight lock“, která zváží neposedné miminko v ideálním okamžiku a digitální displej zobrazí naváženou hodnotu. Kojenecká váha má stabilní protiskluzové nožičky, které zabrání nechtěnému posunutí, což zaručuje vyšší bezpečnost při manipulaci s dítětem. Váha je vyrobena z kvalitního plastu, který je snadno omyvatelný vlhkým hadříkem. Maximální nosnost váhy je 20 kilogramů s ukazatelem přesnosti na 0,01 kg. Další užitečnou pomůckou je dovažování (tara) a nulování.

Funkci dovažování a velmi dobře udělanou vaničku nabízí i váha Tefal BH 4150 L0 s LCD displejem. Váživost je rovněž do 20 kilogramů a Tefal umožní zvážit i stojící dítě. Velmi přesné vážení miminek nabízí také váha Topcom 2010.

Neděste se, když ztratí na váze

Hned po narození, během prvního týdne života, ztratí většina miminek až deset procent porodní váhy. Je to normální! Miminko není podvyživené a maminka nemá nedostatek mateřského mléka, takže se neděste. Většina kojenců opět nabírá na váze zhruba od třetího až pátého dne.

Do desátého dne (je to ale opět individuální, někdy to trvá i dvacet dní) by mělo být děťátko takzvaně na svém - neboli na váze porodní, a pak by mělo v přibývání pravidelným tempem pokračovat. Každý pediatr vám ale řekne, že každé dítě přibývá jinak rychle. Ten také kontroluje ve 14 dnech, 6 týdnech a ve 3, 4, 6, 8, 10 a 12 měsících délku (výšku) dítěte a jeho výškově-hmotnostní poměr. Pokud si nejste jistá, zda dítě správně přibývá, neděste se a svěřte se dětskému lékaři, určitě vás uklidní.

Kojenecké váhy najdete například na www.obchody24.cz

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/kojenecka-vaha-balzam-na-nervy-kazde-novopecene-maminky

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace