Úvod > Zahradní technika > Bazény > Koupání v bazénu je příjemné, ale jen v čisté vodě aneb vybíráme bazénový vysavač

Koupání v bazénu je příjemné, ale jen v čisté vodě aneb vybíráme bazénový vysavač

Pořídili jste si bazén a od této chvíle vám k úklidu domácnosti, vašeho automobilu a údržby zahrady přibyla další povinnost - udržet v čistotě bazén a vodu v něm. K tomu se vám bude hodit takzvaný bazénový vysavač. Máte na výběr, buď si k vysávání domácnosti přidáte ještě luxování bazénu (a není to na pět minut) nebo si můžete pořídit vysávacího robota.

Bazénové vysavače jsou naprosto nepostradatelnými pomocníky pro odstraňování usazenin ze dna a stěn bazénu. Pokud bazén na zahradě pravidelně luxujete, budete potřebovat mnohem méně chemie, zvláště chloru, za což vám bude vděčná vaše pokožka.

V podstatě existují tři druhy vysavačů - ruční, poloautomatické a roboti. Ruční jsou laciné, vystačíte si s pár stovkami, ty nejdražší stojí kolem dvou tisíc korun. Vězte však, že budete úklidu bazénu věnovat mnoho hodin (chce se vám?). Poloautomaty a roboti jsou cenově náročnější, pohybují se v řádech tisíců až desetitisíců korun, ale práci v podstatě odvedou za vás.

Ruční bazénové vysavače

K jejich použití je nezbytná písková filtrace, přes kterou se provádí vysávání. Vysavač se skládá z teleskopické tyče, bazénového vysavače a bazénové hadice (zjistěte si předem, jak dlouhou budete potřebovat). Jeden konec bazénové hadice se spojí s bazénovým vysavačem, druhý nasadíte na sání skimmeru. Při úklidu musíte mít zapnutou filtraci, pak pomocí teleskopické tyče vodíte bazénový vysavač po dně a stěnách bazénu, čímž se vytvoří takzvané pohyblivé sání.

Nečistoty se zachycují ve filtračním zařízení, odkud mohou být pomocí zpětného proplachu odplaveny nebo mohou být odsáty přímo do odpadu. Takové vysávání trvá většinou několik hodin. Existují i vysavače, které mají opačný princip, nenasávají, ale pod tlakem vypouštějí vodu například ze zahradní hadice, v podstatě fungují jako jakýsi podvodní vysokotlaký čistič.

Poloautomatické vysavače

Poloautomatické vysavače se cenově pohybují od pěti do dvaceti tisíc korun, slušný poloautomat seženete kolem deseti tisíc korun. Od ručních vysavačů se liší především v komfortu pro uživatele. Napojují se opět na filtrační systém bazénu, membrána vysavače rozkmitá hubici ke krouživému pohybu a sací hlava se tak po dně pohybuje sama. Vysavač spolehlivě vyčistí dno i stěnu bazénu.

Roboti už jdou

Za ty nejlepší dáte až dvě stě tisíc, za jednoduché automatické bazénové vysavače necelou dvacítku. Jejich výhoda je nesporná, stačí je dát do bazénu a zapnout a celou práci udělají za vás. Levnější modely čistí pouze dno, dražší i stěny bazénu, schody a hladinu od hmyzu, listí a větviček. Ty levnější zvládnou bazény se čtvercovým či obdélníkovým půdorysem, dražší vyčistí jakkoliv tvarovaný bazén. Automatické vysavače jsou zpravidla vybaveny zařízením pro vypnutí po dokončení čisticího cyklu.
Robotický bazénový vysavač je vhodný do nadzemních i zapuštěných bazénů.

Jak to funguje

Vezměme například automatický vysavač dna a stěn bazénu Aquabot CLASSIC. Automaticky setře, vyčistí a podtlakově přefiltruje nečistoty v bazénu. Výkonný jemný filtr s filtrační schopností od 20 mikronů přefiltruje 17 m3/hod. vody a zachytí i velmi jemné nečistoty, zárodky řas a mikroorganismů. Čistící kartáče setřou a vyčistí dno bazénu i mastnotu a nečistoty usazené na stěnách bazénu. Díky PVA (polyvinylalkohol) kartáčům umožňuje vyčistit jakýkoliv povrch bazénu, tj. plastové, foliové, sklolaminátové, keramické bazény a další.


Široký výběr bazénových vysavačů naleznete na www.obchody24.cz

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/koupani-v-bazenu-je-prijemne-ale-jen-v-ciste-vode-aneb-vybirame-bazenovy-vysavac

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace