Úvod > Domácí spotřebiče > Kuchyňské váhy > Kuchyňské váhy změří i cholesterol a tuk v potravinách

Kuchyňské váhy změří i cholesterol a tuk v potravinách

Kuchyňské váhy patří k základnímu vybavení každého, kdo rád vaří a peče. Na trhu jsou samozřejmě stále mechanické váhy, které díky nástupu retro designu opět nacházejí své příznivce. V moderní kuchyni se však setkáte spíše s váhami elektronickými, nejčastěji digitálními.

Existují typy stolní, závěsné, vestavné a samozřejmě také speciální, v poslední době, kdy se do kuchyně dostává zdravý životní styl, jsou hojně poptávány například váhy dietní. Záleží na tom, kolik do zařízení hodláte investovat, k čemu je budete používat a jak často je využijete.

Mechanická klasika

Nejlevnější jsou asi mechanické váhy, na které stále řada kuchařek a kuchařů nedá dopustit. Na rozdíl od moderních digitálních vah, nemají problém navážit deset (někdy i patnáct kilogramů), ovšem s přesností už to tak slavné není, výrobci většinou udávají odchylku kolem 15 až 25 gramů. Kdo ovšem vyznává retro styl, zřejmě po takové váze sáhne.
Pro začínající hospodyně, které nemají peněz nazbyt, nabízí zajímavé mechanické váhy v atraktivních barvách například značka ETA. S nákupem se s přehledem vejdete do 200 korun.

Digitální váhy: přesnost nade vše!

Všeobecná digitalizace zasáhla i kuchyňské váhy. LCD dotykový displej bývá umístěn na podstavci pod snímatelnou miskou. Tyto váhy se vyznačují velkou přesností, garance většinou uvádí do jednoho kilogramu vážení po jednom gramu.
Elegance za příznivou cenu:
Stylovou kuchyňskou digitální váhu Soehnle 66160 Flip pořídíte kolem šesti set korun. Nabídne vám možnost přepínání LCD displeje mezi hmotností a objemem. Její maximální nosnost je 5 kilogramů, váží přesně na gram a k jejímu provozu vám stačí dvě tužkové baterie. Dovažování je samozřejmostí.

Málo místa: váha na zdi

Nezabírají téměř žádné místo - když je nepoužíváte, jsou ploché, sklopené ke stěně. Když váhu potřebujete, nemáte problém s údržbou, misku prostě po použití vyjmete a dáte do myčky. Nástěnné váhy seženete v elektronickém i mechanickém provedení. Mívají často zabudovány i další funkce, jako jsou hodiny nebo kuchyňská minutka. Maximální váživost je do pěti kilogramů. Odchylka vážení závisí na typu vah.

Co se designu týče, vybere si každý. Jsou z plastu, nerezu, skla, v nejrůznějších kombinacích materiálů, v mnoha barvách.

Tip na mechanickou nástěnnou váhu:
Zkuste třeba Monti od Tescomy. Má maximální zatížení do tří kilogramů, jeden dílek stupnice vám odváží deset gramů suroviny. Montáž na stěnu je snadná, váha má samozřejmě odnímatelný podnos. Nestojí více než pět se korun. Její výhodou je velká a přehledná stupnice.
Tip na elektronickou závěsnou váhu:
Kuchyňská váha ETA 0777 90000 v bílém nerezovém a velmi elegantním provedení. Maximální zatížení do pěti kilogramů, váží přesně na gram, nabízí postupné dovažování. Použijete do ní klasické tužkové baterie.

Pro milovníky vestaveb

Stejně jako si pořizujete do nové kuchyně vestavnou chladničku, pračku, mikrovlnou či klasickou troubu, můžete mít i vestavnou kuchyňskou váhu. Bude elegantní a nenápadná, bohužel s ní nepohnete - bude prostě pořád na svém místě. Většinou bývá zapuštěna do pracovní desky, její nosnost bude do pěti kilogramů, ty nejlepší naváží přesně na gram. Samozřejmostí bude postupné dovažování, automatické vypnutí a další funkce.

Vestavné váhy najdete například se značkou Franke, bývají na lithiové baterie a připravte si na ně minimálně dva tisíce korun.

Dietní a nutriční váhy

Jejich výhodou je velká přesnost vážení (rozlišení až 0.1 g). Některé dražší váhy vám navíc vedle pouhého udání hmotnosti vypočítají i nutriční hodnotu potravin včetně množství tuků, cukrů, vláknin, proteinů i cholesterolu. Jednotlivé hodnoty pak sledují i za určité období a vy tak můžete získat přehled o veškerém přísunu energie. Jsou ideální také pro odvažování kojenecké stravy.
Tip:
Zajímavým tipem může být například Gallet BAC 103 kuchyňská váha s výpočtem nutričních hodnot. Její maximální váživost je do pěti kilo, nabízí možnost určení nutriční hodnoty vážené potraviny - ohlídá denní příjem kalorií, soli, bílkovin, tuků, sacharidů, cholesterolu a vlákniny. Váha má v sobě zabudovanou kompletní databázi 7mi nutričních hodnot pro 935 potravin!


Vyberte si kuchyňskou váhu na www.obchody24.cz

 

 
 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/kuchynske-vahy-zmeri-i-cholesterol-a-tuk-v-potravinach-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace