Úvod > Zahradní technika > Obecné rady > Léto na zahradě - problém se zaléváním vyřeší automatický závlahový systém

Léto na zahradě - problém se zaléváním vyřeší automatický závlahový systém

Kdo jednou zkusil, nechce jinak. Ceny automatických závlah za posledních pár let notně klesly, proto si je pořizuje stále více majitelů rodinných domů, třeba i pro malé zahrady. Vědí, že za ně závlaha bude myslet a včas a řádně trávník i záhony vydatně svlaží, aby v horkých letních dnech netrpěly.

Automatickou závlahu si řada majitelů nemůže vynachválit, jelikož si místo přecházení po
zahradě s hadicí v ruce mohou prodloužit odpoledne na koupališti a vědí, že je o jejich zahradu postaráno.

Závlaha patří mezi důležité faktory ovlivňující kvalitu a vzhled okrasné zahrady. Správně nainstalovaný automatický závlahový systém umožní dosažení značných úspor, času i vody, čímž se velmi brzy pokryjí investiční náklady.

Závlahový systém se skládá z mnoha komponent, jako jsou například výsuvné postřikovače, elektromagnetické ventily, vodovodní potrubí pod úrovní terénu. Při automatickém otevření přívodu vody přes elektromagnetický ventil pomocí ovládací jednotky se postřikovače vysunou nad terén, zavlaží zahradu a opět se zasunou zpět do pouzder.

Děje se to v noci a brzy ráno, kdy je ideální doba pro závlahu. Ovládací jednotka zajistí bezobslužný chod a pomocí srážkového čidla odstaví v deštivém období systém z provozu.

Myslete na něj už když stavíte

Na závlahový systém je třeba myslet již v době hrubé stavby či před úpravou zahrady. Specializované firmy i odborníci ve specializovaných internetových obchodech vám poradí, kde bude nutné připravit průchody pro potrubí, elektřinu a kabeláž pod chodníky, dlažbou apod. Finanční náklady na tuto přípravu jsou mírné a vyhnete se tak případným problémům během instalace, které by mohly vést k prodražení přípravných prací. Závlahový systém je ale samozřejmě možné instalovat i do již založené zahrady se stávajícím trávníkem.

Jaký zdroj vody je zapotřebí?

Nejčastějším zdrojem je vodovodní řád nebo studna, postačí i nádrž na dešťovou vodu. Objem takové nádrže ale musí být navržen s ohledem na velikost zavlažované plochy. Problémem je však shromažďování dešťové vody v dostatečném množství a kvalitě. Proto musí být dopouštěna ze studny nebo vodovodu.

Jak systém funguje?

Závlahový systém je řízen ovládací jednotkou, která řídí spouštění závlahy automaticky a pracuje v součinnosti s dešťovým čidlem. Pokud začne pršet, dešťové čidlo dočasně zablokuje spuštění závlahy. Pro zavlažování travnatých ploch se používají výsuvné postřikovače. Každý má jinou výkonnost nebo výšku výsuvníku. Okrasné záhony a keřové výsadby se zavlažují různými formami mikrozávlahy, zejména kapkovacím potrubím. 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/leto-na-zahrade-problem-se-zalevanim-vyresi-automaticky-zavlahovy-system-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace