Úvod > Ostatní > Chovatelské potřeby > Letos je těch vos nějak moc a psům nesvědčí stejně jako lidem

Letos je těch vos nějak moc a psům nesvědčí stejně jako lidem

Zatímco vám stačí fenistil a eventuálně droga v podobě zirtecu, se psem, jehož popíchaly vosy, utíkejte k veterináři a nikdy mu nedávejte lidské léky!

Letošní dovolená v Krkonoších byla super. Westík Falco se projevil jako skutečný west highland teriér a užíval si túry (možná více než já a děti, určitě skoro stejně jako můj výšlapůmilovný muž). Když jsme šplhali k pramenům Labe, tvářil se tak spokojeně, že k úsměvu nepotřeboval ani piškot (ano, westíci se dovedou smát a je to úžasně psychohygienické, když koukáte na spokojeného pejska, který se na vás směje mordu od ucha k uchu :-).

Máte-li psa či děti, které občas přírodu ocení, doporučuji především cestu údolím Mumlavy, směrem na Krakonošovu snídani, pak na Voseckého boudu (milá obsluha, skvělý hovězí vývar), k pramenům Labe, pak na Pančavskou louku a Růženčinu zahradu, klesejte dále na Dvoračky (úžasná dršťková polévka a spousta dalších pamlsků), a pak můžete na Studenov a dolů  - buď pěkně lanovkou do Harrachova, nebo pěšourem (jako my) na Rýžoviště. Pes i vy budete šťastní!

Jenže některý z dalších dní jsem si chtěla užít romantiku na kamenech u Jizery. A bohužel jsem k té romantice přizvala i své dva potomky a psa. A synáček prošlápl vosí hnízdečko, nejprve píchaly mne, pak dceru (na syna se projistotu vyflákly) a pak psa.
Mno, mně stačil dithiaden a fenistil, dcerka se spokojila jen s fenistilem, ale Falco byl špatný. Motal se, vyl a vůbec vypadal bídně. Naštěstí kamarádka znala číslo na veterinu ve Starých Hamrech, tak jsme naložili skučícího westa  a jeli. Rozhodně jsme dostali upozornění, ať mu lidské léky nedáváme!

Dopadlo to dobře. Dostal injekci a pak už jen spinkal. Druhý den se zdál ráno OK, nasnídal se a lákali jsme ho ven. Já, muž i dcera a syn. Jenže psík se bál nějak vystrčit nos, najednou se mu nechtělo ani čůrat. Zvláštní. Nakonec šel, ale ještě další dva dny byl k trávě velmi nedůvěřivý. Westíci prostě vosy nemusí, tak je neseznamujte :-)

 

Zejména bodnutí do čenichu nebo jazyka je pro psa nebezpečné. Oteče a znesnadní psovi dýchání.  V takovém případě obvykle dojde k natečení sliznice a hrozí udušení zvířete. Navíc jsou některá zvířata na píchnutí vosou alergická, hrozí tzv. anafylaktický šok. Může se objevit zvracení i průjem. Je to nebezpečné stejně jako u lidí. Proto nastanou-li jakékoliv komplikace, vyhledejte veterinárního lékaře. Napadení psa vosami, především pokud ho píchne více žihadel, rozhodně nepodceňujte.


Velký výběr kvalitních krmiv a potřeb pro psy najdete například na www.obchody24.cz

 

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/letos-je-tech-vos-nejak-moc-a-psum-nesvedci-stejne-jako-lidem

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace