Úvod > Domácí spotřebiče > Pomocníci do kuchyně > Litr kvalitní limonády za tři kačky aneb stačí voda z kohoutku a SodaStream

Litr kvalitní limonády za tři kačky aneb stačí voda z kohoutku a SodaStream

Když jsem byla malá, záviděla jsem kamarádce, která měla doma sifonovou láhev na bombičky, naši ji nikdy nekoupili - tvrdili, že škodí zdraví. Takže v momentě, kdy na trh dorazily přístroje SodaStream, jsem si splnila svůj dětský sen a vesele si doma bublám - podotýkám, že ačkoliv lékaři říkají, že příliš perlení lidskému organizmu neprospívá a zubům i škodí, já se bez bublinek prostě neobejdu…

Domácí bublinky ze sifonové láhve byly hitem osmdesátých let minulého století. Sifonová láhev se ale v tehdejším Československu objevila už o dvacet let dříve.  Skleněná tuba ovinutá drátěným obalem patřila do kuchyně většiny domácností, stačilo napustit vodu z kohoutku, zmáčknout bombičku s plynem a ze sifonové láhve tekla sodovka. Jenže pak bombička z trhu zmizely a v obchodech se po revoluci objevily marketingově přitažlivé plastové láhve se zahraničními, posléze i českými limonádami.

Jenže: kupovat týden co týden balíky sodovek v obchodě leze do peněz, proto si čeští zákazníci tak rychle oblíbili výrobníky vody SodaStream, které se vyznačují jednoduchou obsluhou a elegantním designem. Stiskem jediného tlačítka si snadno a rychle připravíte vlastní sodovku s požadovanou intenzitou perlivosti - jemně perlivou, perlivou, nebo silně perlivou. Jedna bombička vystačí na přípravu 60 až 70 litrů sodovky nebo limonády. Když vám bombičky dojdou, najdete si na www.sodastream.cz místo, kde si můžete bombičky naplnit - naplnění stojí 199 korun a míst je hodně po celé republice.

 

 

Jak to funguje

 

1. Naplňte láhev studenou vodou.
2. Vyklopte hlavu výrobníku sodovky SodaStream a zašroubujte do ní hrdlo láhve s vodou.
3. Stiskem tlačítka připravte sodovku s požadovanou intenzitou perlivosti.
4. Láhev vyšroubujte a dle chuti doplňte množství sirupu (cola, diet cola, citron, pomeranč, růžový grapefruit, lesní plody, pomeranč diet, citron limetka light, tonik, zázvorová limonáda a energy drink, z 500 ml sirupu připravíte 18 litrů nápoje, přičemž jeden litr limonády vás vyjde na necelé tři koruny). Sirupy stojí kolem 250 korun.

Velkou výhodou výrobníků sody SodaStream je nejen rychlost přípravy, ale také šetrnost k životnímu prostředí. Výroba vlastní sodovky znamená méně odpadu z plechovek a lahví i menší znečištění ovzduší způsobeného přepravou lahví s nápoji od výrobce do obchodů.

 

 

Jak vypadá

 

Modely SodaStream jsou elegantní a dobře se hodí jak do moderních interiérů (například hi-tech styl SodaStream PENGUIN), tak do kuchyní laděných v retro stylu (SodaStream FIZZ GREEN), ale vyberou si skutečně všichni, včetně milovníků kolových specialit (SodaStream JET COLA RED/WHITE), nebo vyznavači čistých bílých linií (SodaStream GENESIS WHITE). Přístroj ale vždy tvoří jeho tělo a láhev s hermetickým uzávěrem a bombičky s kysličníkem uhličitým. Cena začíná na necelých 1 800 korunách, nejdražší přístroje nepřesahují 2300 korun. 

 

Kdo to vyrábí

 

Společnost Soda-Club je největším světovým výrobcem, distributorem a obchodníkem s domácími výrobníky sycených nápojů. Výrobky se prodávají pod obchodními značkami Soda-Club a SodaStream a to ve více než 30 zemích světa. Dlouhá tradice se datuje až do roku 1903, kdy Soda-Club uvedl na trh s nápoji první pokrokový výrobník sodové vody.

 

 

 

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/litr-kvalitni-limonady-za-tri-kacky-aneb-staci-voda-z-kohoutku-a-sodastream

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace