Úvod > Domácí spotřebiče > Obecné rady > Meteorologická stanice - nejlepší dárek pro každého

Meteorologická stanice - nejlepší dárek pro každého

Blíží se Vánoce a Vy možná uvažujete o nějakém pěkném a praktickém dárku pro Vaše blízké. Snad každému se někdy stalo, že jej naprosto nečekaně překvapila náhlá letní bouřka nebo prudký liják, kvůli kterému se hezký výlet změnil v úprk do sucha a bezpečí.

Opravdu důvěryhodnou regionální předpověď počasí Vám zajistí pouze vlastní meteostanice, protože každá lokalita může mít svá specifika. Nejmodernější přístroje Vás budou informovat nejen o teplotních údajích venku i v interiérech, ale také o podrobnějších hodnotách jako jsou barometrický tlak, vlhkost vzduchu, fáze Měsíce nebo východ a západ Slunce a Měsíce.

Značky domácích elektrospotřebičů Hyundai a Goddess rozšiřují svou řadu meteostanic o několik novinkových modelů. Na předvánočním trhu se tak objeví přístroje, které nabídnou nejen zcela nový design, ale také zbrusu nové informace.

Displej místo panáčka a panenky

Každá nabízená meteostanice má, kromě teplotního ukazatele, také barometr s měřením vlhkosti vzduchu a tlaku. Jedině s těmito údaji můžete být sami sobě meteorology a poměrně přesně předpovědět vývoj počasí v nejbližších hodinách.
Na přehledných displejích z tekutých krystalů se teď jednoduše a rychle dozvíte co Vás čeká. Takže místo objevujícího se panáčka nebo panenky máte na displeji přesné údaje definující počasí ikonami zobrazujícími jasno nebo slunečno, oblačno, zataženo, deštivo, bouřku. Tyto přístroje mohou také obsahovat informace o východu a západu Slunce a Měsíce, jednotlivých lunárních fázích a dokonce i přílivu a odlivu.

Jak tedy předpovídat?

Meteostanice Hyundai jsou vybaveny kvalitními čidly, které bezdrátově předávají informace o naměřených údajích do stanice umístěné v domácnosti. Ani ta nejdražší meteorologická stanice Vám však neposlouží, pokud tato čidla neumístíte správně. U nejmodernějších přístrojů bývají zpravidla tři čidla a záleží jen na Vás, kam je umístíte.

Pravidlem však je, že čidla nedáváme na místa osvětlená přímým sluncem, nepatří také na zeď domu, kde měří spíše teplo zachycené zdivem nebo dokonce teplo unikající zevnitř. Čidla je tedy nutné dát nejméně do výšky jednoho metru nad povrch země a na stinné místo chráněné před větrem.

Co se týče samotné předpovědi počasí, ta je díky staničkám velmi jednoduchá - vše máte zobrazeno na přehledných displejích. Pokud je např. vysoký tlak vzduchu, znamená to, že bude pravděpodobně hezky. To však nemusí platit v zimě, kdy se právě v takové situaci objevuje v nížinách nízká inverzní oblačnost, mlhy a mrholení. Proto je i ukazatel vlhkosti vzduchu cenným doplňujícím údajem.

Meteostanice Goddess WEA 914

meteostanice Goddess WEA 914Elegantní meteostanice Goddess v černém provedení má nápaditý design a možnost bezdrátového příjmu venkovní teploty až ze tří čidel. Pomocí kreslených ikon slunečno, zataženo, oblačno, deštivo a bouřka zobrazených na displeji, informuje o předpovědi počasí. Důležité jsou také informace o barometrickém tlaku a vlhkosti vzduchu.

Meteostanice Goddess WEA 914 samozřejmě zobrazuje venkovní i vnitřní teplotu s jejich dosaženým maximem a minimem, historii teploty a historii tlaku. Meteostanice je navíc vybavena informacemi o fázích Měsíce a kalendářem.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/meteorologicka-stanice-nejlepsi-darek-pro-kazdeho

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace