Úvod > Domácí spotřebiče > Obecné rady > Moderní kuchyně si žádá vestavné spotřebiče

Moderní kuchyně si žádá vestavné spotřebiče

Pokud se chystáte vybudovat novou či renovovat stávající kuchyni, určitě přemýšlíte, zda zvolit zabudované (vestavné) spotřebiče nebo raději volně stojící spotřebiče.

Obě řešení mají své výhody, ale už teď vám prozradíme, že byste se měli přiklonit spíše k vestavbě - nová linka tak před nepovolanými zraky umně skryje myčku nádobí, lednici, troubu i pračku se sušičkou, a také zabudovaná trouba a sporák ušetří místo a usnadní přípravu jídel.

Pořízení samostatně stojících spotřebičů má přednost hlavně ve finanční úspoře. (Hovoříme teď ale o běžných samostatně stojících elektrospotřebičích, nikoliv o zajímavých, a také mnohem dražších kouscích, které by se daly přirovnat spíše k solitérům). Jinak vám téměř každý odborník z kuchyňského studia doporučí, abyste zvolili vestavné spotřebiče, zabudované do kuchyňské linky, přičemž cenové navýšení vestavných spotřebičů se pohybuje přibližně kolem 10 - 15 % v porovnání s hodnotou samostatných spotřebičů.

Vestavné sporáky

Jedním z příkladů trendu vzrůstající obliby vestavných spotřebičů jsou varné desky ovládané pouhým dotekem prstu na příslušném symbolu. Výrobci uspokojí samozřejmě i milovníky plynových sporáků, ale většina lidí sáhne asi po sklokeramické desce. U většiny dodávaných varných desek nedochází k ohrožení okolního nábytku, protože žár se nepřenáší do okolí. Jak významné je to pro ochranu zdraví dětí, není jistě potřeba nikomu zvlášť objasňovat. Nejoblíbenější jsou modely se čtyřmi plotýnkami, i když se dodávají na trh typy s nižším nebo i vyšším počtem plotýnek.

Vestavná myčka

V kuchyni klasické velikosti nejspíš nalezne uplatnění myčka o šířce 60 centimetrů, nejlépe plně integrovaná do linky (znamená to, že bez otevření skřínky nepoznáte, že je uvnitř právě tento spotřebič). Při výběru typu myčky by se zákazník měl zajímat především o co nejlépe vyváženou kombinaci následujících ukazatelů: Jakou má myčka spotřebu vody, mycího prostředku a energie. Jaká je její pořizovací hodnota. A pochopitelně jak kvalitní práci myčka odvádí.

Vestavba trouby a chladničky

Aby bylo vybavení kuchyně kompletní, je potřeba ještě najít vhodné umístění pro vestavnou mikrovlnnou troubuvestavnou klasickou troubu a vestavné chladničky. Nedílnou součástí by měly být také digestoře, které nás zbaví par, tepla i různých vůní, které vznikají při vaření.

olp

Obchody24.cz
výhodný nákup vestavných i volně stojících elektrospotřebičů

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/moderni-kuchyne-si-zada-vestavne-spotrebice

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace