Úvod > Tiskové zprávy > Samsung > Monitor Samsung TA950 - origami ukrývající nejmodernější technologie

Monitor Samsung TA950 - origami ukrývající nejmodernější technologie

Autor originálního vzhledu nového monitoru Samsung TA950, designér Jochen Backs, hovoří o inspiraci, výzvách a celkově spolupráci se společností Samsung.

Z čeho jste vycházel při tvorbě designu monitoru Samsung TA950?
Hlavní inspirací mi byla technika skládání papíru zvaná origami. Design monitorů Samsung TA950 tak prvotně vychází z ohýbání a skládání listu papíru. Vždyť díky své tenkosti monitor skutečně vypadá jako list papíru.

Co je základním rozdílem mezi monitorem Samsung TA950 a ostatními modely?
Od monitorů klasického provedení se liší tím, že displej a stojan tvoří jeden celek. Displej tak působí dojmem, že doslova vyrůstá ze své základny. Elegantní a osobitý vzhled monitoru propůjčuje plát broušeného hliníku se stříbrnou metalízou.

Jak design vznikal?
Přípravy a navrhování prototypu trvaly asi šest měsíců. Snažil jsem se, aby vzhled monitoru co nejlépe reflektoval jeho jedinečné technologické vlastnosti. První výzvou bylo vyzdvihnout novou LED technologii společnosti Samsung, a s tím související tenkost rámu monitoru. Jednak jsem se snažil zdůraznit jeho estetické přednosti a celkovou inovativnost, současně jsem chtěl vytvořit zcela novou image společnosti Samsung, a tím ji představit jako předního výrobce této technologie.

Jak hodnotíte společnost Samsung a spolupráci s ní?
Možnost spolupráce se společností Samsung mě přitahovala. Značka Samsung je pro mě atraktivní svou mezinárodní působností a vlivem na evropský styl, který činí více minimalistickým a jednodušším. Samsung obdivuji za jeho schopnost znovu objevovat vlastní identitu a filozofii svého stylu. Právě toto znovuobjevování je vlastnost, ze které jsem vycházel při návrhu monitorů Samsung TA950.

Kam bude, podle Vás, vývoj spotřební elektroniky směřovat?
Produkty budou schopné přečíst a pochopit uživatele a budou stále více oslovovat naši emocionální stránku.


Jochen Backs

Jochen Backs je zakladatelem designérské poradenské firmy Studio Backs se sídlem v San Francisku. Navrhuje uznávané originální produkty zaměřené na životní styl a během své 20leté kariéry již získal velkou řadu ocenění. Mezi nimi nechybí například cena Red Dot v kategorii Highest Design Quality at Design Innovations nebo ocenění v soutěži Braun Prize. Studio Backs spolupracuje při práci na projektech se například se studiem IDEO a SDA (Samsung Design America). Před tím, než Jochem Backs založil v roce 2001 své vlastní studio, pracoval jako designér například ve studiu Design Continuum či IDEO.


Kontaktní osoba:

Veronika Šoufková, Ogilvy PR
Mob: 724 442 965
Email: veronika.soufkova@ogilvy.com
O společnosti Samsung Electronics
Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.
Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.

 

 

Partnerské odkazy

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/monitor-samsung-ta950-origami-ukryvajici-nejmodernejsi-technologie-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace