Úvod > Domácí spotřebiče > Pomocníci do kuchyně > Na zdraví a do dna aneb jak si vybrat ten nejlepší lis na citrusy

Na zdraví a do dna aneb jak si vybrat ten nejlepší lis na citrusy

Pomeranče, grepy, mandarinky, citrony a limety. Všichni je známe a všichni víme, jak jsou bohaté na vitamín C, což je právě v podzimním a zimním období nejúčinnější zbraň proti nachlazení a chřipce. Možná ale nevíte, že vitamín C z citrusů zároveň blahodárně působí na vaši energii, a také štíhlost!

Pokud chcete odšťavňovat především citrusy, bude zbytečné, abyste kupovali drahý multifunkční odšťavňovač, zkuste kvalitní lis neboli citrusovač, ovšem takový, jehož obsluhu zvládne bez problému i vaše dítě. A vybírejte i takový, jehož údržba bude snadná. Například lis ETA 2037 90000 s automatickým chodem pro optimální odšťavňování umožňuje mytí nádoby, trnů, sítka a víka v myčce.

Kromě „céčka“ obsahují pomeranče a další citrusy také vitamíny skupiny B, zejména pak biotin, který potřebujete pro krásnou pokožku a vlasy, dále pak kyselinu panthothenovou, která je důležitá pro buněčnou energii, a rovněž kyselinu listovou, vápník a hořčík. Prostě pokud každé ráno polykáte vitamínové a minerálové tablety, zkuste ušetřit, kupte si pomeranče, nebo jiné citrusové plody, jež vám chutnají, a udělejte si klasický fresh džus. Jednoduše a rychle. Tedy pokud si k citrusům pořídíte i kvalitní lis. Nemyslete si, že vás to vyjde dráž než tablety, protože ty kupujete za několik set každý měsíc, kdežto investice do kvalitního lisu je jednorázová, vydrží vám totiž mnoho let. A pozor! Jednodušší lisy, například značky Philips začínají na šesti stokorunách, a v nabídce jsou i přístroje do pěti set korun.

Špatný lis na citrusy vám však zdraví nedodá, ale vezme, už jen proto, že se při přípravě šťávy budete leda tak zlobit, což neblahodárně působí na váš nervový systém. Proto zapomeňte na akční nabídky z letáků, a zaměřte se při výběru na takový stroj, který nejen dokáže připravit lehké džusy bez dužiny, ale i džusy hustší konzistence. Dobrým tipem je třeba Bosch MCP 3500 s univerzálním lisovacím kuželem pro velké a malé ovoce. Kromě toho, že se kromě motoru dají všechny jeho součástí umýt v myčce, jeho dvě sítka umožňují nastavení množství dužiny ve šťávě. Pro milovníky futuristických tvarů můžeme doporučit DeLonghi KS 5000 H, u něhož si hustotu šťávy můžete rovněž nastavit, ale ještě k tomu se stane designovým kouskem každé moderní kuchyně v hi-tech stylu.


Větší výběr naleznete na https://www.obchody24.cz/odstavnovace

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/na-zdravi-a-do-dna-aneb-jak-si-vybrat-ten-nejlepsi-lis-na-citrusy

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace