Úvod > Domácí spotřebiče > Lednice (ledničky, chladničky), mrazáky > Odmrazování již není dřina - buď je jednoduché nebo není nutné vůbec

Odmrazování již není dřina - buď je jednoduché nebo není nutné vůbec

Ať už si člověk zařídí jakkoliv atypický a zajímavý byt - v podkroví či mezonet - stejně dříve či později skončí v kuchyni, protože bez kvalitní lednicemrazáky se moderní život neobejde.

Většina majitelů podkrovních bytů již při stavbě a rekonstrukci zjistila, že na kvalitě se šetřit nedá. A stejně tak by lidé měli postupovat při výběru bílé techniky. O tom, že se nevyplatí kupovat výrobky nižší třídy než je A (ještě lépe A+), dnes ví i laik. Ve třídách B - G se totiž uspořené peníze za pořízení elektropřístroje brzy vydají za spotřebu energie.

Co všechno moderní lednice a mrazáky ale navíc mohou uživateli nabídnout, už většinou vědí jen zasvěcení odborníci. Přitom by člověk před samotným nákupem měl mít všechny dostupné informace o nabídce na trhu, aby si vybral výrobek skutečně dle svých potřeb.

Chytré nápady v chladničkách

chladničkaTakový držák lahví možná někomu bude připadat jako obyčejná věc, ale hospodyně, která denně zápasí s umístěním lahví v lednici tak, aby se jí při každém otevření nepřevrhly, drátěné stojánky nebo poličky na lahve v moderní lednici ocení. Další vymožeností kvalitních lednic jsou takzvané "biofresh" zásuvky na maso, mléčné výrobky a zeleninu či ovoce.

Zásuvky jsou od chladicí části odděleny izolační přepážkou. Spodní zásuvka díky teplotě těsně nad bodem mrazu a vlhkosti mezi 40 - 90 % uchovává ovoce a zeleninu až 3x déle. Potraviny si navíc zachovávají aroma, vitamíny a lákavý vzhled. Horní zásuvka s nižší relativní vlhkostí slouží k ukládání masa, ryb a mléčných výrobků.

Další výhodou je jasné osvětlení vnitřního prostoru, který znamená konec příšeří s poblikávající žárovkou, kdy do zadních koutů oko nedohlédne. S halogenovým osvětlením je v lednici jasno jako za bílého dne až do posledního koutku v dolní přihrádce. Samozřejmostí kvalitních moderních lednic jsou také dětské pojistky nebo akustický alarm, který uživatele upozorní na náhlý nárůst teploty nebo dlouho otevřené dveře.

Chytré nápady v mrazáku

mrazákPodle potřeby si lidé pořizují buď lednici a mrazák samostatně nebo kombinaci obou domácích pomocníků. Luxusní mrazáky fungují například na principu No Frost, což znamená, že se nemusí nikdy odmrazovat. Proudící zchlazený vzduch odvádí vlhkost mimo vnitřní prostor, takže nevzniká žádná námraza. Velkým pomocníkem mohou být také mrazicí zásuvky s průhlednou přední stěnou, takže člověk hned vidí, co vše má v přihrádce uloženo, aniž by musel zásuvku otevírat a prohrabovat se v ní.

K úspoře drahé energie slouží také automatika zamrazování. Aktivací supermrazicího zařízení uživatel dosáhne při vkládání čerstvých potravin plného výkonu chlazení. Automatika zamrazování se přepne po ukončení průběhu zamrazení a dosažení požadované teploty automaticky na normální provoz. Je to pohodlné a úsporné.

vinotékaVšechny moderní lednice, mrazáky či jejich kombinace, a v poslední době také moderní vinotéky (podobají se lednicím), které v domácnostech nahrazují dřívější vinné sklepy, si samozřejmě lidé ve specializovaných prodejnách, ale také v e-shopech na internetu mohou zakoupit také na splátky, dovoz zdarma či likvidace starého spotřebiče jsou dnes již samozřejmostí.

A pozor: I v elektronických prodejnách si můžete před výběrem spotřebiče nechat poradit, poradenství je rovněž zdarma, a díky e-mailu či icq je rychlé, a hlavně velmi pohodlné, protože nemusíte vstát od svého počítače.


 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/odmrazovani-jiz-neni-drina-bud-je-jednoduche-nebo-neni-nutne-vubec-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace