Úvod > Ostatní > Osobní váhy > Osobní váhy vám doporučí, co si dát k večeři a zda si jít zatančit zumbu

Osobní váhy vám doporučí, co si dát k večeři a zda si jít zatančit zumbu

Osobní váhy dnes patří k intimnímu vybavení koupelny. Ruku na srdce, minimálně jednou týdně - a každý lékař vám řekne, že častěji to ani nemá cenu - na ni stoupne každý. Ženy to většinou mezi kamarádkami přiznávají, muži jsou v tom mnohem více skoupí na slovo. Konečně, váhu si většinou pořídí právě žena, její partner to komentuje více či méně vtipně, aby pár týdnů na to (tajně!) nastavil na váze i hodnoty pro svou osobu a když ho „načapáte“, červená se jako žáček, který právě rozbil panu řídícímu okno… :-)

Dávno nejen kilogramy

Na trhu je nepřeberné množství osobních vah, liší se nejen cenou, použitými materiály (nerez, sklo, plast, umělý kámen a další) designem, ale také množstvím funkcí. Pomineme-li klasické mechanické váhy, které jsou sice relativně levné, ale nic víc než kila na nich nezměříte, a to ještě ne vždy přesně, dostáváme se do kategorie vah digitálních.

Ty sofistikované změří kromě kilogramů množství tělesného tuku, svalové hmoty, doporučenou energetickou spotřebu, procento vody v těle, případně i váhu kostní hmoty. Aby přístroj pracoval, jak si přejete, budete u těch dražších a přesnějších variant muset zadat údaje týkající se vašeho věku, pohlaví, výšky, případně i životního stylu (sportovec, maminka na mateřské, manuálně pracující, sedavé zaměstnání, senior a podobně). Výhodou je, že údaje zanesete jednou, váha si je bude pamatovat.

Například Soehnle 63687 Body Balance Comfort F5 z broušené nerezové oceli má paměť až pro osm osob, změří vše, co potřebujete, nabízí funkci osobního poradce a „vyfikne“ vám i časový graf, protože si pamatuje a vyhodnocuje šedesát posledních měření. Její „sestřička“, osobní váha Soehnle F4 slim vám kromě výše uvedeného nabízí i další zajímavou funkci Action, která na základě naměřených hodnot doporučí další aktivitu jako změnu stravy, vyšší příjem tekutin nebo fyzickou zátěž.

Ano, pochopili jste správně, tato váha (a řada dalších moderních vah) funguje jako osobní kouč. Když jí budete správně naslouchat, v podstatě se dozvíte, zda si dát k obědu raději salát s kuřecím plátkem nebo svíčkovou se šesti, a zda večer strávit u televizoru nebo na tréninku zumby či pilates. Samozřejmě, hovořím v nadsázce, ale když budete chtít, tyto údaje z grafů a doporučení sofistikovaných osobních vah skutečně vyčtete…

Čtyři čidla, když chcete přesnost

Nejdůležitější vlastností vaší váhy by měla být přesnost. I proto: lépe čtyři než dvě. Řeč je o čidlech, na nichž závisí přesnost vážení a měření potřebných hodnot. Čidla bývají umístěna v rozích osobní váhy. Hodnoty hmotnosti jsou elektronicky odečteny, zprůměrovány a upraveny, aby se eliminovalo případné nestejnoměrné zatížení v jednotlivých částech. Nejmenší měřené rozdíly jsou 100 gramů. Pravdou je, že nejpřesněji váží jednobodové váhy, ty však sice velmi přesně, přesto pouze, jen váží, žádnou další hodnotu vám nezměří.

Digitální multifunkční váhy pracují na principu průchodu elektrického proudu slabé intenzity a vysoké frekvence tělem a měří odpor tělesných tkání. Tento elektrický proud, který je zcela nezávadný a uživatel jej necítí, prochází tělem z jedné nohy do druhé. Voda, která se nachází v netukové hmotě lidského těla, vede proud lépe než tuková vrstva. Celkový naměřený odpor, tzv. bioelektrická impedance, umožňuje vypočítat procento tukové a netukové tkáně v těle, při zohlednění hmotnosti, věku, pohlaví a tělesné výšky uživatele.

Kvalitnější přístroj vyjde na tisíc až dva tisíce korun, proto vybírejte takovou váhu, která si zapamatuje jednotlivá vážení každého člena rodiny. V paměti přístroje mohou být uloženy údaje až pro dvanáct osob a proto jej může používat každý člen i velké rodiny, aniž by musel při každém měření opakovaně vkládat osobní údaje.

Důležité je také, aby váha byla z voděodolného a protiskluzového materiálu, měla velký, lehce čitelný displej (naměřená hodnota by měla být viditelná i bez předklonu) a pro větší osoby byla i dostatečně široká.

XXL měření

Ještě na jeden údaj si dejte pozor - jakou má váha maximální hmotnost. Je pravdou, že váhy do sta kilogramů nemusí vyhovět všem. Naštěstí jsou na trhu i osobní váhy do 150 až 200 kilogramů. Skutečným přeborníkem v této kategorii je ryze český výrobek Concept VO-2860 s maximální nosností 200 kg.

Nejenže změří podíl tělesného tuku, vody, svalové a kostní hmoty ve vašem těle, ale také vám stanoví doporučený denní příjem energie. Navíc díky svému provedení je velmi stabilní a poskytuje pohodlí při vážení i osobám s vyšší hmotností.Paměť umožňuje uložit údaje až pro 12 osob s rozlišením žena/muž, rozsahem nastavení výšky až do 250 cm a věku již od 10 let.

Rady, jak se správě vážit, najdete v článku: Nesnažte se na váhu vyzrát, podvedete sami sebe

Široký výběr špičkových osobních vah najdete na www.obchody24.cz 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/osobni-vahy-vam-doporuci-co-si-dat-k-veceri-a-zda-si-jit-zatancit-zumbu

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace