Úvod > Domácí spotřebiče > Pomocníci do kuchyně > Pekárny na chleba aneb co se doma upeče, to se doma také sní

Pekárny na chleba aneb co se doma upeče, to se doma také sní

Oblíbenost domácích pekáren stoupá nejen pro vůni čerstvě upečeného chleba, ale také pro jejich další využití. Je samozřejmé, že se pekárny různí nejen objemem, ale také právě svými programy a funkcemi, které zvládají.

Možnosti domácích pekáren

Základní funkcí je pečení chleba, přičemž tyto přístroje zvládají těsto umísit, nastavit nejvhodnější teplotu pro vykynutí a posléze upéci.

Pekárny mohou disponovat programy pro různé pečení rozličných druhů chleba - např. celozrnný program, program pro upečení bezlepkového chleba, rychlý program - ale také programem pro přípravu těsta na bagety, rohlíky, pizzu, sladkého pečiva či marmelády a zavařenin.

Odlišnosti mohou být mezi počtem nabízených programů (až 14), ale také ve specifických funkcích, které různí výrobci nabízejí. Je možné si pořídit pekárnu s funkcí dodatečného přísunu surovin, takže nemusíte hlídat, kdy dodat hrozinky, dýňová jádra či ořechy, protože již samotný přístroj je vybaven funkcí, která toto zvládne.

Jiné zase mohou disponovat programem pro nekynuté těsto či pro tvorbu baget. Pokud patříte mezi ty, kteří z chleba nejdříve sní krásně voňavou, křupavou a propečenou kůrku, poohlédněte se po pekárně, u níž si můžete nastavit právě míru propečení svrchní kůrky.

Vybrat si mohou také ti, u nichž spotřeba chleba kolísá - doporučujeme vybírat z pekáren, které poskytují možnost pečení chleba o různé hmotnosti či velikosti (Kenwood BM 256, Moulinex OW500030 aj.).

Nezapomeňte, že i domácí pekárny by také měly mít bezpečnostní teplotní pojistku proti přepálení nebo ochranu při vypnutí elektrického proudu.

Máte co na chleba?

S domácí pekárnou můžete i mlsat. Některé přístroje jsou schopné připravit jak výtečnou marmeládu, tak džem či dětskou výživu. Postupuje se obdobně jako u pečení chleba - vložíte potřebné ingredience v doporučeném pořadí, zapnete a za chvíli můžete marmeládou potřít také Vámi upečený dort nebo chléb.

Akustický signál, odložený start a udržování teploty

Tyto funkce pekáren by mohly být považovány za nadbytečné, ale právě s nimi je pečení snadnější a není tolik časově náročné.
Dnes je již většina domácích pekáren vybavena akustickým signálem, který upozorní na přechod do další pečicí fáze nebo na dobu, kdy je možné dát do těsta další přísady, jako jsou semínka, rozinky, ořechy atd. Tato funkce je k nezaplacení, pokud při pečení zvládáte i další činnosti a nehlídáte si čas či zapomenete, že vůbec pečete.

Odložený start či programovatelné zapnutí mají také již takřka všechny domácí pekárny na trhu. Díky této funkci můžeme vstávat s vůní chleba (a máte-li šikovného manžela či ratolesti i s vůní ranní kávy), přijít domů k upečenému dortu či marmeládě. Nejčastěji se dá odložit start maximálně o 12 až 13 hodin.

Pokud preferujete teplý chléb, ale nemůžete zkoordinovat časy návratů či vstávání, pomůže Vám funkce udržování teploty, která dokáže chléb uchovat teplý až jednu hodinu.

Čištění a displej - věci, bez kterých se neobejdete

Kromě mnoha programů a funkcí je nezbytné, aby výrobek byl dobře ovladatelný a čistitelný. Jistě nikdo nechce ušetřený čas trávit studováním ovládání a hodinovým čištěním přístroje. Vana domácí pekárny je proto vyráběna z nepřilnavého materiálu, který lze velice jednoduše očistit opláchnutím a posléze utěrkou vysušit.

Většina pekáren je také vybavena přehledným displejem, digitálním časovačem a nejlépe i průhledovým okénkem pro kontrolu. Displeje často zobrazují fázi a stav pečení a již letmým pohledem zjistíte, jak na tom s pečením jste.

Výrobci nezapomněli - nezapomeňte ani vy

Pečlivě si přečtěte návod!

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/pekarny-na-chleba-aneb-co-se-doma-upece-to-se-doma-take-sni

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace