Úvod > Zahradní technika > Bazény > Písková filtrace: dostupná a účinná

Písková filtrace: dostupná a účinná

Jak dosáhnout toho, aby voda ve vašem bazénu byla neustále čistá a nekazila zážitek z koupání? Zbavit se nečistot pomůže výkonná a spolehlivá bazénová filtrace - jednou z možností je písková filtrace, která představuje nenáročnou údržbu.

Písková filtrace pro nadzemní bazény nemusí být předražená. Pro všechny druhy nadzemních bazénů do objemu 20 m3 je vhodným řešením model pískové filtrace ProStar 4 z produkce společnosti Marimex. Tato filtrace má průtok 4 m3 za hodinu.

Jak to funguje

Písková filtrace pro nadzemní bazény zachycuje nečistoty pomocí křemičitého písku. Skládají se z nádoby, ve které je náplň umístěna. Filtraci dále tvoří výkonné čerpadlo se sítem zachycujícím velké hrubé nečistoty a ventil, který může být čtyřcestný nebo šesticestný.

Čerpadlo nasává bazénovou vodu do vícecestného ventilu. Odtud míří voda do vrchního prostoru nádoby, proteče skrz písek a zbaví se jemných nečistot. Ze spodní části filtrační nádoby se voda pomocí ventilu dostává zpět do bazénu, už čistá.

Výhody pískové filtrace

Hlavní výhodou pískových bazénových filtrací je především minimální náročnost údržby. Pískovou náplň filtrace totiž stačí proprat vodou přibližně jednou za týden, samotnou náplň pak stačí vyměňovat po 2 až 3 letech.

Protože má písková filtrace vysokou účinnost, je výkonnější a umožňuje připojit k filtraci i další příslušenství. Můžete tak prakticky bez nákladů ohřívat vodu v bazénu pomocí solárního ohřevu nebo bazén ještě lépe čistit za pomocí bazénového vysavače.

A co ocení především rodiny s dětmi, díky použití pískové filtrace můžete minimalizovat množství bazénové chemie. Nejen, že provoz bazénu se stane ekonomicky méně náročným, především ale nebude hrozit podráždění citlivé dětské kůže nebo sliznic. Přestože se výrobci samozřejmě snaží o to, aby bazénová chemie nebyla zdravotně závadná, případy alergické reakce nelze bohužel úplně vyloučit nikdy.

Raději o korunu více, ale bez chemie!

Relativní nevýhodou může být jen o něco vyšší pořizovací cena ve srovnání s alternativními kartušovými filtracemi. Ty však kvůli nižšímu výkonu neumožňují připojovat k filtraci další zařízení, jejich údržba je náročnější, kartušová vložka se musí pravidelně vyměňovat. Především ale filtrování vody není tak efektivní a vyžaduje použití většího množství bazénové chemie. Kartušové filtrace jsou tedy vhodné pouze pro menší nadzemní bazény.

Bazénovou chemii naleznete na https://www.obchody24.cz/bazenova-chemie.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/piskova-filtrace-dostupna-a-ucinna

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace