Úvod > Audio > Radiomagnetofony > Putněte do magnetofonu MP3 a mnohahodinová párty může začít

Putněte do magnetofonu MP3 a mnohahodinová párty může začít

Ačkoliv statistici v roce 2009 odsunuli radiomagnetofon do historie, což znamená, že podobně jako rozhlasový přijímač, černobílá televize nebo kotoučový magnetofon již nepatří do sledování životní úrovně tuzemských rodin a jejich vybavenosti, rozhodně to neznamená, že by přestal existovat. Právě naopak.

Výrobci dobře vědí, že pro zahradní grilování, party na pláži nebo třeba jen rodinnou oslavu na chatě, kdy nestačí pouštět si hudbu z malých mp3 přehrávačů rovnou do "uší", jsou právě tito tzv. jezevčíci naprosto nepostradatelní. A vzhledem k jejich příznivé ceně jsou také vítaným dárkem pro školáky a studenty.

Kazety vyhazovat nemusíte

Máte-li doma ještě zásobu nahraných kazet, pořiďte si nový radiomagnetofon s kazetovou mechanikou. Zjistíte však, že na rozdíl od staršího zařízení, které vám možná stojí doma v kuchyni na chladničce již pěknou řádku let a při poslechu si už kvůli šumění a chrastění neužíváte, získáte za velmi rozumnou cenu nejen čistý poslech vaší oblíbené hudby z kazet, ale mnohem víc. Například kazetový magnetofon SONY CFD-S05 podporuje MP3, CD-R/RW - USB. FM/AM tuner s digitálním laděním má 30 předvoleb. Podobně je na tom třeba také Philips AZ3856, který podporuje kromě výše uvedeného i formáty WMA, na tuneru s digitálním laděním budete mít o deset předvoleb méně, ale běžnému uživateli to bohatě stačí.

Vypálená CDčka? Žádný problém

Výrobců je samozřejmě nepřeberně více, vybírat můžete z řady JVC, Hyundai, Philips, Panasonic a tak dále a tak dále, v levnějším sektoru se pak prosazuje stále více Sencor.

Pokud kazety nemáte, můžete vybírat z multimediálních radiomagnetofonů, kde kazetovou mechaniku - jak už jsme i výše na konkrétních příkladech popsali - vystřídaly čtečky paměťových karet a USB sloty pro připojení MP3 přehrávačů a flashek. Samozřejmostí je většinou i dálkové ovládání - zapomeňte na mačkání bakelitových tlačítek, které se u archaických "jezevčíků" pravidelně zanedlouho vychodily tak, že některé se už ani nevracely do původní polohy. CD mechanika v moderních radiomagnetofonech skutečně přehraje z vypálených disků i komprimované hudební soubory. Nechybí ani velmi přehledné displeje se všemi potřebnými údaji.

U rádiového vysílání se velmi hodí i tzv. systém RDS, který vám na displeji zobrazí název stanice a leckdy i jméno skladby a hudební skupiny, kterou právě posloucháte.

Ještě rada na závěr: Pokud magnetofon berete někam, kde nepůjde zapojit do sítě, pořiďte si takový, který funguje i na baterie, a to na baterie akumulační, které vydrží o hodně déle než ty klasické.

Výběr radiomagnetofonů najdete na: www.obchody24.cz

 

 
 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/putnete-do-magnetofonu-mp3-a-mnohahodinova-party-muze-zacit

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace