Úvod > Domácí spotřebiče > Lednice (ledničky, chladničky), mrazáky > Rozhodnete se pro jeden nebo dva kompresory? Radíme: Zvolte dva nebo jeden se dvěma okruhy

Rozhodnete se pro jeden nebo dva kompresory? Radíme: Zvolte dva nebo jeden se dvěma okruhy

Pořizujete-li si kombinovanou chladničku neboli chladničku a mrazák v jednom, postaví vás množství výrobků na trhu také před volbu, zda zvolit spotřebič s jedním nebo se dvěma kompresory.

Pokud si pořídíte kombinaci s mrazničkou nahoře (tato kombinovaná chladnička má mrazničku s jedním nebo dvěma poměrně malými šuplaty, hodí se spíše pro singly než pro rodinu), nemůžete volit, tyto spotřebiče jsou vždy jednokompresorové.
Vyberete-li si ale kombinovanou chladničku s mrazákem dole (2 - 5 zásuvek, vhodná kombinace pro rodinu s dětmi), budete vybírat ze spotřebičů s jedním nebo se dvěma kompresory.

Nejlevnější, nejméně komfortní: jeden kompresor, jeden okruh

Jednokompresorové kombinace jsou levnější a mají o něco nižší spotřebu. Jejich hlavní nevýhodou je ale nutnost vypnutí celého spotřebiče při odmrazování (a pokud se porouchá lednička, zákonitě nebude fungovat ani mraznička). Navíc je u kombinace s jedním motorem a jedním okruhem teplota hlídána pouze jedním termostatem.

Lepší volba: jeden kompresor, dva okruhy

Ale jednokompresorová chladnička s mrazákem může mít dva okruhy (cena mírně, ale opravdu jen mírně poskočí nahoru), a pak si teplotu nastavíte zvlášť pro ledničku a zvlášť pro mrazničku.

Dva kompresory: absolutní pohoda, trošku vyšší spotřeba

Dvoukompresorové ledničky (mají o něco vyšší spotřebu než jednokompresorové, ale i kombinace se dvěma motory seženete v A+ třídě, takže vlastně není co řešit) mají dva na sobě nezávislé motory, které zajistí samostatný a nezávislý provoz mrazicí a chladicí komory. Co to znamená? Že je možné samostatně vypnout zvlášť lednici a zvlášť mrazák a v každé části kombinovaného spotřebiče se dá také nastavit jiná teplota.

A když pojedete v létě na prázdniny, můžete v klidu vypnout na dva měsíce ledničku, zatímco mrazák pojede v klidu dál bez jakéhokoliv omezení.

 

Internetový obchod - www.obchody24.cz


olp

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/rozhodnete-se-pro-jeden-nebo-dva-kompresory-radime-zvolte-dva-nebo-jeden-se-dvema-okruhy-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace