Úvod > Auto příslušenství > GPS navigace > S GPS navigací už nikdy nesjedete z té správné cesty

S GPS navigací už nikdy nesjedete z té správné cesty

Stává se vám, že při výletě na kole ztratíte pojem o tom, kde právě jste? Jezdíváte občas na služební cestu na neznámé místo a nemůžete zároveň řídit a navigovat? Máte už dost bloudění podle mapy během rodinných výletů a hádek po špatném odbočení? Těchto starostí vás zbaví správně zvolený navigační systém. Ukáže vám, s přesností na několik metrů, kde se právě nacházíte, a zároveň vás bude směrovat k místu určení, které si zadáte. To vše bez starostí, bez bloudění a bez stresů.

Důležité je dobře si rozmyslet za jakým účelem si GPS pořizujete. Zda jezdíte převážně po České republice nebo vyjíždíte často za hranice. Není to věc, kterou budete měnit příliš často, takže uvážlivá volba je nutná. Pro Vaši lepší orientaci uvádíme parametry, které byste měli před nákupem zvážit.

Nejběžnější a nejrozšířeněji používané jsou navigace do terénu, na kolo a do auta. Ty základní GPS navigace jsou nemapové, ruční, do terénu, a jsou určitou zdokonalenou variantou buzoly. Společně s klasickou mapou, která má uvedené GPS souřadnice, dokáží přesně určit vaši momentální lokaci. GPS navigace na kolo je podobná té ruční, ale má navíc funkce jako například tachometr, měření ujetých kilometrů, průměrnou rychlost a další. Designem jsou uzpůsobeny k pohodlnému připevnění na kolo.

GPS mapové navigace do auta v současnosti získávají na velké oblibě. Nabízí především větší a komfortnější displej - samozřejmostí by měla být barevná verze - dále by měly obsahovat české menu a českou hlasovou navigaci. Důležitý je hlasový výstup navigace, který vás verbálně upozorňuje na změny směru jízdy či další důležité informace. Optický výstup na displeji by neměl být rušivý, ale pouze doplňující. Běžné GPS navigace do auta mívají mapový výstup ve dvou režimech, dvourozměrném a trojrozměrném, který simuluje mapu prostorově.

Moderní verze nabízí i další přídavné funkce, například MP3 přehrávač, někdy i DVD přehrávač, případně už existují i první navigace s digitálním fotoaparátem. Při výběru také posuzujte přehlednost a velikost displeje, možnost uživatelského nastavení jednotlivých funkcí a zobrazovaných hodnot na displeji, jednoduchost ovládání přístroje, příslušenství, které je v ceně, možnosti upevnění a celkový vzhled.

U navigačních přístrojů do automobilu je podstatná především nabídka podrobných map. Ověřte si, že GPS obsahuje podrobnou mapu České republiky. Není totiž u všech výrobců samozřejmostí. Ani supermoderní navigační systém vám nebude příliš platný, pokud nebude obsahovat vám potřebnou mapu.

Některé přístroje ve vyšší cenové hladině mají funkci RDS-TMC, která informuje vaši GPS navigaci o aktuální dopravní situaci a ta v případě havárie, kolony nebo kolapsu může navrhnout jinou variantu cestu. V Evropě je toto vysílání běžné, u nás zatím v začátcích. První vlaštovky se již objevují a do budoucna je jisté, že tato funkce bude získávat na důležitosti, čili zvažte i tuto potencionálně užitečnou věc.

Při výběru si také pohlídejte, aby vaše zařízení mělo pro přesný příjem signálu zabudovaný GPS přijímač nejméně s chipsetem SiRF III.

Dalším parametrem je výdrž baterie. Vyjadřuje dobu, jakou je navigace schopna fungovat bez toho aniž by byla její baterie znovu nabita. Obvykle se pohybuje mezi 12 - 36 hodinami provozu. Mějte na paměti, že dobíjecí baterie vydrží o něco méně, než udává výrobce ve specifikaci, hlavně v závislosti na kvalitě baterií.

Jak vidíte, je mnoho variant, které trh nabízí, ale ať už si zvolíte jakoukoliv možnost, jedno je jisté: s navigačním systémem GPS nikdy neskončíte v neznámém maďarském hvozdu, když jste s rodinou mířili na italskou riviéru, ani se nečekaně se svým vozem nezjevíte pod Chopkom, když jste přitom měli v plánu jet na Strečno. Už žádné papírové mapy, už žádné rodinné rozbroje ohledně špatného orientačního smyslu. Přejeme Vám tedy šťastnou ruku ve výběru vaší navigace třeba na www.obchody24.cz a mnoho radosti z cestování.

 

 
 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/s-gps-navigaci-uz-nikdy-nesjedete-z-te-spravne-cesty

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace