Úvod > Ostatní > Sauny > Sauna uvolní svaly a pomůže od akné

Sauna uvolní svaly a pomůže od akné

Sauna postupně člověka posílí v boji s nemocemi a spolu s dobrou masáží pomůže také proti bolestem zad či hlavy a nespavosti. Sauna má také velmi dobré výsledky v boji s akné. Horkem se skvěle uvolní póry a všechny nečistoty se vyplaví ven.

Pravidelné saunování vytvoří štít proti nemocem. Působením horkého vzduchu v kombinaci s chladem ve sprše či bazénu s ledovou vodou se člověk postupně otuží. Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí těla a prudkém ochlazení. Teploty u saunování jsou kolem 90 °C u klasické sauny, u infrasauny, které se těší stále větší oblibě, okolo 50 °C.

Do sauny mohou chodit všichni. Je zapovězena snad jen lidem, kteří mají nemocné srdce. A pokud člověk váhá, zda si při svém zdravotním stavu může saunování dovolit, stačí se poradit se svým lékařem.

Než člověk do sauny vejde, musí se osprchovat a umýt mýdlem. Pak na sebe nechá působit horký vzduch tak dlouho, jak je mu to příjemné, a první kolo zakončí nejdříve vlažnou, pak chladnou sprchou, a pokud se na to cítí, může se řádně zchladit v ledovém bazénku. Před každým dalším kolem saunování je dobré si odpočinout v odpočívárně nebo si dopřát masáž.

Sauna skvěle uvolní svaly, takže masáž má pak perfektní účinek. Celou proceduru saunování by měl člověk absolvovat třikrát, pak je tělo skvěle očištěno. Nejlepší je přijít do sauny večer, její kombinace s masáží je skvělou přípravou na spánek - rozhodně zabírá lépe než prášky na spaní. Sauna se dá kombinovat nejen s masážemi, ale také se soláriem. Na rozdíl od masáže, kterou si člověk může dopřát mezi jednotlivými koly saunování, solárium odborníci doporučují až úplně na konec sauny.

V dalším článku vám prozradíme, že podobné blaho si můžete za přijatelnou cenu pořídit i pro domácí využívání, čímž ušetříte cestu do veřejné sauny a také vstupné. Navíc jedině domácí sauna vám zaručí perfektní soukromí, které je pro spoustu lidí důležité.

 

Kde se sauna vzala

Sauna je finské slovo a již více než tři sta let stará definice tohoto slova označuje saunu jako dům s možností lázně, pro kterou je vzduch ohříván pecí.

První popisy sauny se objevují v 11. a 12. století. Ve středověku byla parní lázeň vcelku oblíbená v celé Evropě, ale přesto se v 16. století Klaus Magnus zmiňuje, že nikde není parní lázeň tak důležitá jako v severní Evropě. Veřejnou saunu měla prakticky každá vesnice. Pro Finy již tehdy byla součástí jejich každodenního života, místo, kde se setkávali a mluvili spolu.


zdroj: wikipedie


Domácí sauny naleznete například na https://www.obchody24.cz/domaci-sauny

 


 

 

 

 

 

Partnerské odkazy

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/sauna-uvolni-svaly-a-pomuze-od-akne

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace