Úvod > Zahradní technika > Sekačky > Sekačku vybírejte podle velikosti a členitosti zahrady

Sekačku vybírejte podle velikosti a členitosti zahrady

Při výběru pomocníka, kterým budeme sekat zahradu, se musíme rozhodnout nejen podle ceny, ale především podle velikosti zatravněné plochy, její členitosti, a pak také podle toho, jaký komfort vyžadujeme, ať už jde o hluk nebo složitost obsluhy.

Zahradní sekačky patří bezpochyby mezi nejrozšířenější a nejpoužívanější zahradní mechanizaci. Na trávníky do sta čtverečních metrů stačí podle odborníků ručně poháněná vřetenová sekačka. Sekačka na akumulátorové baterie zase zvládne plochy do tří set metrů čtverečních. Plochy do pěti set čtverečních metrů poseká elektrická sekačka. A benzinové motorové sekačky jsou vhodné na plochy až do tisíce metrů čtverečních.

Ruční sekačky

Neobtěžují hlukem, ani výfukovými plyny, a jsou, i díky přijatelné ceně a malým nárokům na údržbu a uskladnění, ideální například pro malé zatravněné předzahrádky a zazahrádky u řadových rodinných domů. I ruční sekačky (hovoříme-li o těch moderních, nikoliv o historických kusech z kůlny dědečka) si můžete vylepšit sběrným košem. Sečení ruční vřetenovkou je navíc poměrně šetrné a ne nepodobné střihu zahradními nůžkami - vřetenové nože totiž šetří stébla trávy a nevytrhávají je z půdy.

Benzínové sekačky

Největší výhodou benzínových sekaček je snadná obsluha, dostanete se s nimi všude, protože nejste vázání na připojení přes kabely jako u elektrických sekaček. Jejich provoz je ale kvůli spotřebě benzínu dražší, a proto se vyplatí především majitelům velkých zahrad a parků. Dříve se benzínové sekačky netěšily popularitě také kvůli poměrně vysoké hladině hluku, u moderních sekaček (například Brill), se ale decibely snížily až o polovinu, což je šetrné nejen k vašim uším, ale i ke vztahům se sousedy.

Tyto tiché benzínové sekačky mají zabudovaný systém tlumení výfuku, který odvádí k zemi zvukově izolované výfukové plyny motoru, a uzavřený multifunkční box. Ten má na starosti tlumení hluku a určení optimální dráhy nasátého vzduchu a posekané trávy. Zcela otevřená část zadního výhozu a kompaktní konstrukce sekačky zlepšuje cirkulaci trávy a způsob jejího sběru.

Elektrické sekačky

I elektrické sekačky mají své příznivce. Jsou levnější než benzínové sekačky, jsou také lehčí a neprodukují výfukové plyny. Bohužel, bez kabelu se u nich neobejdeme, což dělá problémy především na velkém pozemku, který je ještě navíc hodně členitý. Pokud máte ale malou zahrádku nebo třeba zatravněnou střechu. Poslouží vám elektrická sekačka dobře. Novinky na trhu jsou kompaktní a jejich obsluha připomíná tak trochu obsluhu vysavače, rozhodně se nepředřete s jejich přenášením.

Akumulátorové sekačky

Pravda, její pořízení si vyžádá z vaší kapsy trošku vyšší výdaj, ale budete se chovat nejen ekologicky, ale také si užijete skutečný uživatelský komfort. Akumulátorové sekačky totiž nabízejí tichý provoz a perfektní mobilnost. Doba provozu na jedno nabití se různí podle výrobce, zpravidla vystačí na jednu hodinu sekání a plochu kolem 500 čtverečních metrů.

olp

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/sekacku-vybirejte-podle-velikosti-a-clenitosti-zahrady

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace