Úvod > Domácí spotřebiče > Pračky > Sušička nahradí žehličku a vy budete v klidu!

Sušička nahradí žehličku a vy budete v klidu!

Kvalitní sušička prádla ušetří nejen místo v interiéru, které je pravidelně od podzimu do jara vyhrazeno šňůrám či sušákům na prádlo, ale navíc vás (téměř) zbaví nenáviděného žehlení!

Především trika a mikiny, ale také mnoho košil (a nejen těch nežehlivých) můžete totiž hned ze sušičky šoupnout do skříně. Ale i u kousků, které budete muset (trošku) přejet žehličkou, bude tato práce mnohem méně namáhavá a zabere minimum času.

Při výběru sušičky sledujte nabízené programy

To vše vám nabídnou sušičky (kondenzační nebo ventilační) vybavené programem Snadné žehlení a tlačítkem ochrany proti pomačkání. Pak se prádlo skutečně "nemuchlá", ale naopak načechrá tak, že je po vytažení krásné hladké, měkké a voňavé. A pozor! Sušení v sušičce prádlu dodá hebkost, i když nepoužijete při praní aviváž.
Není tedy pravda, že v sušičce se prádlo ničí, nebo že v ní neusušíte drahý svetr. Usušíte a kvalitně, pokud si ovšem vyberete model, který tyto speciální programy nabízí. Jsou sušičky, v nichž dokonce usušíte i botasky.

 

Vyberte si sušičku, která je chytrá!

automaticky zjistí, jaký typ prádla jste vložili
zjistí, jak moc je prádlo mokré
nastaví potřebný program
automaticky zastaví sušení ve vhodný čas

Taková sušička asi nebude mít úplně "akční" cenu, ale ušetří nejen váš čas, ale i vaše prádlo a peněženku.

Myslím, že tyto argumenty by mohly tak tři čtvrtiny žen nahlodat, aby o sušičce začaly uvažovat. Těch výhod je ale víc, i když neskrývám, že do komfortu, který sušička do domácnosti přinese, si musíte započítat i výdaj na spotřebu energie a vody. Pokud si však vyberete přístroj úsporný, nebude vás částka na účtu tak bolet, a ušetřený čas zato rozhodně stojí!

Na A u sušičky bohužel zapomeňte

Bohužel, zatím velkou nevýhodou sušiček je to, že si v energetické třídě A či dokonce v A+ třídě jsou sušičky o mnoho dražší. Cenově dostupné a ještě nepříliš "žravé" sušičky bývají ve třídě C, ovšem doporučujeme zaměřit se na osvědčené, renomované výrobce (například Siemens, AEG, Bosch, Elektrolux).

Jak vlastně sušička funguje

Sušičky mohou usušit klidně najednou i 6 kilogramů prádla. Jejich princip je velmi jednoduchý. Nejprve sušička nasaje vzduch a ohřeje jej. Horký vzduch pak z mokrého prádla vytáhne vlhkost. To je vše. Tedy ne úplně, protože kdyby v sušičce bylo horké prádlo, bylo by fakt pokrčené. Sušení je ale ukončeno takzvanou chladící fází, kdy na prádlo fouká pár minut studený vzduch. Pokud prádlo hned po skončení programu (sušička na vás zapípá) nevytáhnete, ještě se pořád nic neděje, protože speciální funkce proti pomačkání zařídí, že se zhruba půl hodiny bude dál prádlo v bubnu otáček a ochlazovat.

olp

Obchody24.cz - akční ceny kvalitních sušiček prádla s dovozem zdarma po celé ČR

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/susicka-nahradi-zehlicku-a-vy-budete-v-klidu-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace