Úvod > Počítače a příslušenství > Tiskárny a příslušenství > Tiskárny nelžou aneb od absintu k Cimrmanovi!

Tiskárny nelžou aneb od absintu k Cimrmanovi!

Určitě znáte to staré rčení: "Lže, jako když tiskne." A možná jste se taky někdy zamýšleli nad tím, jak to ten neznámý autor vlastně kdysi myslel. Tiskne... Kdo? Nebo tiskne... Co? Noviny? Tiskárna? Ta původní, z dob Gutenberga, vynálezce knihtisku? Nebo ofsetová, inkoustová či dokonce moderní laserová? Ale to snad ne! Doba, jak je vidět, pokročila a je třeba specifikovat. Nenechte se dále mystifikovat výrokem, který možná kdysi nějaký zneuznaný umělec pronesl po požití láhve absintu nad kritikou svého díla v novinách.

Při koupi tiskárny je nutné zvážit mnoho ukazatelů. Potřebujete profesionální tiskárnu do své firmy? Nebo snad příruční "na doma", co se má vejít na pracovní stůl? Vyhovuje černobílá nebo barevná? Se scannerem nebo bez něj? Postačí kopie rozměru A4 nebo tisknete plány a mapy Číny v životní velikosti? A co oboustranný tisk?

Dokumenty i fotografie můžete tisknout na jakékoliv grafické tiskárně. Současný trh nabízí širokou škálu tiskáren kancelářských - inkoustových a laserových a také multifunkčních zařízení.

Inkoustové tiskárny kancelářského typu patří mezi zařízení, která jsou dnes součástí domácích počítačových sestav. Tisknou v dobré kvalitě jak černobílé texty, tak i barevnou prezentační grafiku. Zpravidla jde o tiskárny do formátu A4, vybavené separátní tříbarevnou a černobílou kazetou.

Laserové tiskárny produkují brilantní barvy. Výhodou laserových tiskáren je několikanásobně vyšší rychlost ve srovnání s inkoustovou tiskárnou, nižší náklady na spotřební materiál a dobrá kvalita tisku i na obyčejný papír.

Multifunkční zařízení je kombinací barevné inkoustové tiskárny, skeneru a faxu do jednoho zařízení. Je ideální pro kancelářská pracoviště i domácí použití.

Náklady na tisk jsou součtem elektrické energie, ceny papíru a tiskového barviva. U domácích inkoustových tiskáren měníte pouze zásobník s tonerem, ale ve velkých laserových tiskárnách je potřeba vyměnit i tiskový válec. Jeho výdrž se pohybuje většinou v desítkách tisíc stránek. Než tiskárnu zakoupíte, informujte se o možnostech úsporného režimu.

Je také potřeba znát rychlost tisku. Pro velké firmy jsou doporučovány vysokorychlostní zařízení s dostatečnou kapacitou zásobníku na papír. Rychlost není dána pouze dobou tisku. Pokud využíváme síťového prostředí je nutné vědět, že velké dokumenty zatěžují kapacitu serverů.

V nabídce na www.obchody24.cz naleznete širokou škálu tiskáren v cenových relacích od tisícikoruny až po tiskárny přes 10 000 Kč. Kvalitní tiskárny značky Canon, Epson a HP jsou zárukou Vaší spokojenosti.

Vybírejte, zvažujte a hlavně žádné obavy. Tiskárny rozhodně nelžou! Vytisknou přesně to, co zadáte a ještě Vám nabídnou spousty možností jak s textem, fotografiemi či obrázky pracovat. Jako nepostradatelný pomocník jsou v tom hanlivém rčení vážně nevinně. Takže si určitě zaslouží nějakou aktualizovanou verzi onoho nepěkného výroku. Co třeba jeden Cimrmanovský rým?

"Doma, v práci, v noci, k ránu,
bez tiskárny ani ránu!"

 

 
 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/tiskarny-nelzou-aneb-od-absintu-k-cimrmanovi-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace