Úvod > Domácí spotřebiče > Sporáky, trouby a digestoře > V digestořích vítězí nerez a aluminium

V digestořích vítězí nerez a aluminium

Současné digestoře se vyrábějí v mnoha variantách. V zásadě jsou buď komínové, rohové a ostrůvkové nebo vestavné a pod linku.

Design

Když už si člověk novou digestoř vybírá, měl by vědět, že se kromě klasických vyrábějí již kuchyňské odsavače s exkluzivním systémem ovládání s dotykovými senzory. Ty jsou navrženy tak, aby zvýraznily svůj nadčasový design, a zároveň uživateli usnadnily používání.
Vězte, že špatně zvolená digestoř může jinak dobře zvolenou kuchyňskou linku shodit. Hezký designový kousek ji naopak povznese o třídu výš.

Materiály

Stříbrná (lesk i mat) barva spotřebičů se odráží i v materiálech, z nichž jsou vytvořeny digestoře. Volit můžete z nerezu, mědi nebo například povrchově tvrzeného aluminiového plechu, který má vysokou odolnost proti otiskům prstů.
Tento aluminiový plech, kterým jsou digestoře opláštěny, je vyroben speciální metodou, která plech povrchově vytvrzuje. Jeho veliká přednost, kterou je odolnost proti otiskům prstů a vysoká odolnost povrchu vůči otěru a poškrábání, má za následek velmi snadnou údržbu. Navíc se vyrábí i ve velmi efektivním saténově matném vzhledu.

Výkon

Kromě designu si však člověk musí digestoře vybírat i podle výkonnosti. Motory digestoří by měly být výkonné, tedy mít velkou odsávací sílu, ale zároveň by měly maximálně využívat spotřebovávanou energie. Tomu pomáhají stínové pólové nástavce, díky nimž lze lépe zaměřit, odkud se má horký vzduch, pára či pach odsávat. U motorů je důležitým měřítkem také hlučnost. Nemělo by platit: čím výkonnější, tím hlučnější! Proto by si měl člověk vybrat takový kuchyňský odsavač par, který je vybaven například pomocnou kovovou podpěrou motoru s gumovou ucpávkou, která v kombinaci s antivibrační podložkou oddělující motor od stěn odsavače a snižuje vnější hluk a vibrace.

V neposlední řadě je třeba si při výběr všímat filtrů. Ideální jsou moderní filtry poslední generace, známé jako modulární hliníkové filtry, které jsou upraveny anodickou oxidací. Tento chemický proces dosahuje toho, že se používáním nezhoršuje kvalita vnější strany, ani když jsou vystaveny tuku nebo čistícím prostředkům.

olp

Obchody24.cz - internetový obchod
digestoře

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/v-digestorich-vitezi-nerez-a-aluminium-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace