Úvod > Ostatní > Chovatelské potřeby > Vedro škodí nejen lidem, ale i psům. Kočky teploučko naopak vyhledávají.

Vedro škodí nejen lidem, ale i psům. Kočky teploučko naopak vyhledávají.

Nejen vyvážená strava, výcvik a dostatek pohybu udělá vašeho psa šťastným a zdravým, v horkých letních měsících, které se v roce 2012 přesunuly z klasických prázdnin do pozdního srpna a zřejmě ještě budou panovat i v září musíte dbát i o to, aby se váš pes nepřehřál.

Psi se nepotí, takže se ochlazují mnohem hůř než jejich pánové. Horka ničí především staré a obézní psy, březí feny, štěňata a také psy, kteří mají srdeční potíže. Vedra hůř snášejí zejména buldoci, boxeři nebo pekinézové. Naopak kočky teplé dny většinou přímo zbožňují. Ale pozor, přehřát se může i kočka!

I váš pes potřebuje siestu

Pokud teploty začnou šplhat přes pětadvacet stupňů, zapomeňte na procházky před polednem, nebo brzy odpoledne. Psa venčete především ráno, kdy si s ním můžete užít báječně dlouhou procházku nebo později odpoledne, po šesté hodině. Pokud přes den pes musí, buďte venku jen nezbytně nutnou dobu a hned nabídněte pejskovi dostatek čerstvé vody - tu musí mít k dispozici celý den, a pokud s ním jdete v létě ven, nezapomeňte vzít vodu pro sebe i psa s sebou.

Jiné je to samozřejmě na louce u rybníka, v němž se může zchladit nebo v lese. Ale ve městech musíte dávat i bedlivý pozor na rozpálené chodníky. Horký asfalt může pejskovi na tlapkách způsobit ošklivé puchýře, proto, pokud nemáte vyhnutí a se psem po asfaltu musíte, nechte si od veterináře doporučit dobrý ochranný krém na tlapky. Za žádných okolností nenechte psa či kočku v zavřeném autě!

Jak poznáte přehřátí

Kůže psů i koček má minimálně potních žláz, zvířata se ochlazují pouze jazykem a zrychleným povrchovým dýcháním. Přítěží je také huňatá srst, proto psa v létě trimujte nebo stříhejte. Naopak u málo srstnatých plemen, jako jsou například naháči, budete muset používat ochranný krém s UV faktorem. Pro ochlazení psa je ideální sprchování. Pes se ochladí hned dvakrát - pod sprchou, a pak, když se voda z něj odpařuje.

Poznáte u svého psa, že je přehřátý? Není to tak složité, pes si nechce hrát, odmítá pamlsky, hodně sliní, kašle, má průjem, zvrací, pokud mu v konečníku naměříte navíc horečku, zabalte ho do studených mokrých prostěradel, dejte mu napít a vydejte se okamžitě k veterináři.

Peršanky trpí nejvíc

U koček je to podobné jako u psů, při přehřátí navíc snáz upadávají do šoku a bezvědomí. Především peršanky kvůli své srsti a zkrácené čelisti vedro přímo nesnášejí. Kočky se však na rozdíl od psů umí o sebe mnohem lépe postarat. A také je pravda, že dokážou dobře rozpoznat, kdy se ještě mohou krásně vyhřívat na slunci a kdy už mají zalézt domů nebo do stínu. To psi prostě nedokážou.

Vše nejen pro psy naleznete na https://www.obchody24.cz/chovatelske-potreby.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vedro-skodi-nejen-lidem-ale-i-psum-kocky-teploucko-naopak-vyhledavaji-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace