Úvod > Domácí spotřebiče > Lednice (ledničky, chladničky), mrazáky > Vinotéky našly místo v moderní kuchyni

Vinotéky našly místo v moderní kuchyni

Málokterý moderní rodinný dům má sklep, natož pak vinný sklep. Ovšem, touha po kvalitním víně naopak stále roste, proto do moderního interiéru kuchyně či jídelny patří kromě klasické chladničky a mrazícího boxu také chladící skříň na víno neboli vinotéka.

Správná teplota vína při podávání závisí na typu vína a podle odborníků se pohybuje od 7 do 14 °C. Samozřejmě jsou vína, jako například šumivá, která se podávají o teplotě 5 °C. Aby při skladování mělo víno optimální péči, musíme mu zajistit nejen doporučenou, ale především stálou teplotu. Aspekt konstantní teploty je pro následnou kvalitu vína ještě důležitější než doporučená teplota, při níž se víno uchovává.

Proč nestačí víno uskladnit v klasické chladničce? Protože toto uskladnění je pro víno nevhodné, teplota v chladničce totiž způsobí, že jak červené, tak i bílé víno bude po vyjmutí z chladničky přechlazené a s jeho podáváním budete muset počkat, což vaší hosté nemusí kvitovat s nadšení. Tato starost při využití vinotéky a vitríny odpadá. 

Vitrín na víno se dnes již vyrábí celá řada - liší se designem i parametry. Jsou chladicí skříně neregulovatelné s jednou stabilní teplotou, ale i nastavitelné, s jedním nebo i třemi teplotními pásmy. Většinou bývají prosklené, aby vynikly krásné viněty na lahvích, a tak se stávají nepřehlédnutelným kusem kuchyňského nábytku.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vinoteky-nasly-misto-v-moderni-kuchyni-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace