Úvod > Fotoaparáty > Brašny a pouzdra > Vybíráme batoh pro váš fotoaparát

Vybíráme batoh pro váš fotoaparát

Fotobatohy jsou výhodné pro ty, kdo chtějí transportovat hodně příslušenství, což je pro nošení v klasické brašně na rameni velmi těžké a nepohodlné. Výrobci batohů navíc pamatují i na místo pro notebooky či velké objektivy. Výhoda: obě ruce jsou volné, batoh umožňuje ideální rozložení hmotnosti, a ani při dlouhé vycházce nebolí záda.

Fotobatohy mají vnitřní uspořádání řešeno speciálně tak, aby v něm byl fotoaparát v bezpečí. Hodí se především pro ultrazoomy a zrcadlovky s větším množstvím objektivů a příslušenství. Fotobatohy, které jsou určené vysloveně pro přenášení fotovybavení, mají většinou jednu polstrovanou komoru. Ta bývá rozdělena přepážkami na několik menších přihrádek. Ve střední části je pak místo pro fotoaparát.

Můžete mít ale také dvoukomorové či tříkomorové fotobatohy, a to v případě, že v batohu budete chtít přenášet také osobní věci. Spodní část batohu je pak polstrovaná, určená pro fotovybavení (těla a objektivy), nahoře je prostor právě pro osobní věci. Tyto batohy mají navíc místo pro laptop či tablet, a to v samostatné kapse. Mezi další šikovné detaily patří vypolstrované kapsičky na mobil, mp3 přehrávač, pláštěnku, najdete i batohy se systémem úchytů pro transport stativu.

Náš tip pro vášnivé amatéry

Například batoh LowePro Vertex 200 AW je navržen tak, aby přinášel maximální komfort bez nadbytečného objemu a váhy. Pojme až dvě D-SLR Pro těla nebo 35 mm fotoaparát nebo fotoaparát středního formátu, 4 - 6 objektivů, stativ, blesk, digitální příslušenství a osobní věci. Vnější materiál je voděodolný, zaujme unikátní nastavitelný systém Lowepro Glide-Lock™ pro upevnění příslušenství, jako jsou stativ či outdoorové vybavení. Dvě vnější kapsy slouží na paměťové karty, filtry a další příslušenství. Středová kapsa je dostatečně velká pro uložení notebooku. Vnější materiály jsou nepromokavé, navíc je součástí zabudovaná pláštěnka (Lowepro All Weather Cover™), která ochrání vybavení v nejextrémnějších podmínkách.

Aby dlouho vydržel

Kvalitní fototechnika je nákladná, proto je nutné, aby byl batoh skutečně bezpečný - voděodolný (goretexová pláštěnka je nutnost), pevný, prachotěsný. Důkladně vypolstrované prostory jsou základ. Tlumení je dáno zejména tloušťkou a tuhostí vnějších stěn a mezistěn.

Většinou se tyto batohy vyrábějí z polyamidové tkaniny (nylonu), pevnost látky charakterizuje takzvané D (dernier), čím je D vyšší, tím je materiál odolnější. Odborníci doporučují minimálně hodnotu 600 D, najdete ale i 1000 D, záleží pak na váš, kolik hodláte do batohu investovat.

Dejte si také pozor, zda je dostatečně zpevněné dno! O nepromokavosti však nerozhoduje jen použitý materiál, ale také zpracování švů i batohu, nejlepší (konečně stejně jako u kvalitních bot) jsou švy lepené, zipy by měly být vždy překryté ještě látkovým krytem. Zajímavým tipem pro nejnáročnější je například batoh LowePro Pro Trekker 600 AW.
Důležitá je vnitřní hloubka pouzdra či batohu. U profitřídy to bývá 15 a více centimetrů, amatérům postačí 13 centimetrů.

Široký výběr fotobatohů, pouzder a brašen najdete například na www.obchody24.cz 

Partnerské odkazy

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vybirame-batoh-pro-vas-fotoaparat

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace