Úvod > Ostatní > Teploměry > Vybíráme digitální teploměr do domácí lékárničky

Vybíráme digitální teploměr do domácí lékárničky

Od června 2009 není možné sehnat v lékárnách klasický rtuťový teploměr. Zakázala je Evropská unie, protože rtuť podle ní zatěžuje životní prostředí. Pokud tedy teploměr sháníte, pořídíte si s nejvyšší pravděpodobností teploměr digitální (ušní, čelní, pro miminka v dudlíku), k mání jsou ale též infračervené teploměry. Vybírejte především podle možností vaší peněženky, ale také podle jednoduchosti obsluhy a přesnosti měření.

Do ucha nebo na čelo, nejlépe bezdotykově

Digitální teploměry mají velkou výhodu, teplotu změří za pár sekund (také neradi vzpomínáte na nekonečné minuty, kdy vás rodiče nutili držet klasický rtuťový teploměr bez jediného pohnutí v podpaží?). V momentě, kdy přístroj zapípá, je změřeno. Do paměti se u těch lepších navíc zapisuje posledně naměřená teplota.

Například digitální ušní a čelní teploměr Tefal BH 1110 J0 zobrazí teplotu během jediné sekundy, citlivost měření je 0,1 stupňů Celsia, samozřejmostí je LCD displej, zvukový signál konce měření a paměť pro deset naměřených teplot. Jeho jedinou nevýhodou je snad o něco vyšší cena, stojí tisíc korun. Pokud si ale uvědomíte, že teploměr do domácnosti, pokud ho nepůjčujete a nedáváte jako hračku dětem, koupíte jednou, maximálně dvakrát za život, investice se rozhodně vyplatí.

Levnější variantou, opět však velmi kvalitní, může být ETA 1298 90000 za necelých pět set korun. Vyznačuje se velmi snadným ovládáním. Jde o tzv. infračervený teploměr, který pracuje s technologií snímání infračerveného světla a porovnání okolní teploty. Teplotu naměří za minutu a v paměti má posledních deset měření.

V dudlíku

Nyní jsou na trhu k mání digitální teploměry v podobě dudlíku, které dítě za prvé utiší, a navíc mu změří teplotu. Zajímavým tipem je v tomto případě sada teploměrů Philips SCH 540/02 Avent, která umožní přesně a pohodlně změřit tělesnou teplotu dítěte v ústech, pod paží i rektálně. Běžný dudlík a dudlík s teploměrem jsou vhodné pro děti ve věku 0-12 měsíců. Digitální teploměr s pružnou špičkou je vhodný pro děti i dospělé bez rozdílu věku.

Set obsahuje dudlík s teploměrem Philips AVENT pro spolehlivé měření dětské teploty. Jde o orthodontický silikonový dudlík s digitálním teploměrem s možností sterilizace.

Jeho použití je pohodlné a pro dítě příjemné. Dále je v sadě běžný dudlík Philips AVENT Freeflow, který umožňuje, aby si dítě zvyklo na tvar dudlíku. Do třetice tu najdete digitální teploměr s pružnou špičkou Philips AVENT pro měření tělesné teploty dítěte pod paží nebo rektálně, chcete-li mít větší jistotu.

Jak na to

1) Zkontrolujte, zda je měřicí jednotka dudlíku s teploměrem pevně připevněna k dudlíku (tj. na doraz otočena do polohy označené uzavřeným zámkem).
2) Dudlík vložte dítěti do úst na dobu cca 3 minut, aby se teploměr zahřál.
3) Stisknutím tlačítka pro zapnutí a vypnutí teploměr zapněte.
4) Vyčkejte, až dudlík - teploměr zapípá.
5) Na displeji se zobrazí naměřená teplota a nepřerušovaně se rozsvítí symbol °C.
6) Dudlík s teploměrem vyjměte dítěti z úst. Neponechávejte dítě s dudlíkem s teploměrem bez dozoru.
7) Stisknutím tlačítka teploměr vypněte.

Nabídku zde popsaných teploměrů naleznete na www.obchody24.cz

 

 

Partnerské odkazy

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vybirame-digitalni-teplomer-do-domaci-lekarnicky-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace