Úvod > Televizory a videotechnika > Videokamery, DVD rekordéry a další videotechnika > Vybíráme příslušenství k videokamerám

Vybíráme příslušenství k videokamerám

Značná část majitelů nových kamer začne při natáčení zjišťovat, že samotná kamera nestačí a bylo dobré základní vybavení kamery nějakým způsobem rozšířit. Pojďme si říct, co by se mohlo hodit.

Zkušenější majitelé samozřejmě mají již při nákupu nové videokamery alespoň základní přehled i o příslušenství a cenách a často se právě podle výběru příslušenství rozhodují o koupi nového přístroje. Není od věci si ale nedůležitější doplňky, které se vám budou hodit,ho alespoň stručně připomenout.

Zaměřte se při výběru na doplňky
Pokud právě teď uvažujete o zakoupení nové kamery, věnujte nějakou chvíli surfování na internetu, protože právě v e-shopech získáte velmi dobrý přehled nejen o samotných kamerách, ale i o možnostech dokoupení užitečných doplňků.

Náhradní baterie

Nejčastěji dokupovaným příslušenstvím bývají náhradní baterie, protože málokomu při celodenním výletě vystačí pouze originální článek. Co se týče kapacity baterie dá se říci jen jediné: Čím větší, tím lepší.

Užitečné brašny

Dalším oblíbeným příslušenstvím bývá brašna, do které se vejde nejenom kamera samotná, ale i veškeré vybavení potřebné k natáčení tak, aby vše bylo stále přístupné, a to bez zbytečného přehrabování.

Nabíječka do automobilu

Poměrně často opomíjeným vybavením bývá nabíječka akumulátorů do auta. Na výletech bývá jízda autem poslední možností, kdy přivést k životu akumulátor, na který den před odjezdem všichni zapomněli.

Stativ

Nepodceňujte stativ! Při výběru kamery se většina lidí zajímá, jaké přiblížení kamera nabízí, ale mnozí si neuvědomují, že nikdo neudrží maximálně přiblížený záběr bez rušivého chvění. Jediný způsob, jak dosáhnout čistého záběru, je stativ. Opřít se ramenem o strom nebo skálu je nepohodlné a výsledek je horší.

Širokoúhlá předsádka

Velmi příjemným doplňkem kamery může být širokoúhlá předsádka. Tu tvoří soustava čoček, které se našroubují přímo na objektiv kamery. Tato předsádka je nepostradatelná při natáčení v bytech, na výstavách nebo třeba ve skalních městech, kdy kameraman nemůže od natáčených osob nebo objektů odstoupit tak daleko, aby vše dostal do záběru, aniž by někomu "uřízl" hlavu či ruku. Tyto předsádky bohužel patří k dražšímu vybavení s cenami okolo osmi tisíc korun, protože obsahují velké skleněné čočky, které si výrobci vždy nechají dobře zaplatit.

Reflektor

Někteří videoamatéři, kteří se specializují na přírodní záběry, často ocení reflektor, který využijí nejenom při natáčení za šera a v noci, ale také při natáčení v protisvětle, protože málokterý živý objekt počká na natáčení do odpoledne, nebo dokonce do druhého dne.

Specializovaný software

Velmi důležité a pro amatéry často obtížné bývá finální sestříhání natočeného materiálu do finální podoby. V tomto bodě se situace liší podle výrobce. Někteří nabízejí svůj specializovaný software v balíčku s příslušným kabelem, jiní nabízejí dražší komplet s běžně prodávaným programem, nebo dokonce levnější střihovou kartu.

Nejlevnější variantou se specifickým softwarem bývají videoamatéři velmi často zklamáni, protože nebývá přeložen do češtiny, má nedostačující nápovědu a podpora výrobce je nepatrná. Prostřední variantu obvykle tvoří Unlead Video nebo Pinnacle studio, což jsou již delší dobu nabízené programy a je možné s k nim v případě potřeby zakoupit i českou učebnici. Nejdražší balíčky se střihovou kartou obvykle nabízejí pestrou paletu funkcí, často přesahující požadavky kameramana, rychlou odezvu při práci a poloprofesionální výsledky.

pho

Obchody24.cz
kvalitní videokamery, příslušenství

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vybirame-prislusenstvi-k-videokameram

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace