Úvod > Domácí spotřebiče > Varné desky > Vybíráme varnou desku, zvolili jsme indukční

Vybíráme varnou desku, zvolili jsme indukční

Nejmodernější, nejúspornější a nejbezpečnější jsou varné indukční desky, které fungují na principu indukčního ohřevu. Co to znamená? Pod deskou se díky průchodu střídavého proudu v cívce ve dně hrnce indukuje proud. A tím, že se ohřívá jen nádoba, a ne samotná plotna, nehrozí nebezpečí popálení.

Velkou výhodou indukčního vaření je také jeho úspornost. Ohřívá se přímo dno nádoby, takže ztráty při přechodu tepla jsou minimální. Proti klasickým sklokeramickým, elektrickým i plynovým deskám tak ušetříte téměř 50 % elektrické energie, a jako bonus získáte také 50 % času, protože na indukčních varných deskách se vaří zkrátka mnohem rychleji.

Je tady ale jedno ale, hrnce a pánve musí mít magnetizované dno, což znamená, že k vaření na indukčních deskách potřebujete kovové nádobí - třeba z nerezu nebo litiny, vyhovují ale také smaltované kovové nádoby.

Další výhodou je snadná obsluha a údržba. Tím, že se zahřívá deska jen pod nádobím, můžete ji utřít téměř hned po vaření, takže nic nezaschne a úklid je velmi rychlý.

Určitou nevýhodou je stále poměrně vysoká cena indukčních varných desek. Pokud chcete přeci jen trochu ušetřit, vyberte si indukci v kombinaci s varnou zónou high light. Za deset tisíc tak můžete například koupit varnou desku Candy PVD 640/1 X polo indukční, která nabízí časování libovolné varné zóny, automatický náběh teploty, dětský bezpečnostní zámek, funkci easy clean neboli snadný úklid nebo funkci autostop - automatické vypnutí.

Varná indukční deska Fagor IF-4 X patří do zlaté střední třídy. Za necelých dvacet tisíc získáte například senzorové ovládání, signalizaci zbytkového tepla nebo bezpečnostní blokování nastavených funkcí.Designovým i technicky dokonalým spotřebičem, za který už ale vydáte kolem čtyřiceti tisíc, je pak indukční deska AEG VITRAMIC 68001 K-mn v nerez provedení, která kromě všech zmíněných funkcí u levnějších spotřebičů nabídne například i indukční plotýnku Paella o průměru 27 centimetrů, rozpoznávání velikosti nádobí či automatické vypínání v závislosti na výkonu.


Obchody24.cz - výhodné ceny indukčních varných desek

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vybirame-varnou-desku-zvolili-jsme-indukcni

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace