Úvod > Ostatní > Šicí stroje > Vyšívají, stříhají a kamarádí se s vaším počítačem

Vyšívají, stříhají a kamarádí se s vaším počítačem

Tento článek doplňuje základní rady, jak si poradit s výběrem šicího stroje. Je určen především těm, kteří šicí stroj nevytáhnou ze skříně jednou za uherský rok, ale pro které se šití stalo celoživotním koníčkem.

Overlocky

Jsou to speciální šicí stroje, které sešívají, stříhají a přitom začišťují švy. Jsou ideální pro šití z úpletů. Švy jsou při šití na overlocku krásně pružné. možná znáte overlocky spíš pod názvem obnitkovací stroj. Poznáte je podle velkého počtu nití - mají čtyři nitě navíjené na velkých špulkách. Jsou vybaveny nastavením šířky stehu podobně jako u běžného šicího stroje. Důležitou součástí je také zásobník na odstřižky, výhodnou funkcí je pak diferenciální podávání (skvělé pro pravidelné řasení).

Pokud se vám šití stalo životní náplní, pořiďte si vedle klasického šicího stroje rovněž overlock, oceníte jej. Skutečnou špičkou mezi poloprofesionálními overlocky je například Overlock Singer 14T968 s bezpečnostní pojistkou krytu chapače. Nabízí všechny výše uvedené funkce a ještě něco navíc - automatický navlékač nitě a snadnou výměnu patek systémem „Snap-on“. Zvládne 1300 stehů za minutu! Pro méně náročné švadleny či krejčí můžeme doporučit také Overlock AEG 760, případně stroj Toyota FSG 325.

Pokud hledáte stroj, který umí i tzv. prádlový (krycí) steh, pořiďte si coverlock - někdy se jim také říká lepší overlocky.

Šicí a vyšívací stroje

Vyšívací stroje patří k naprosté technologické špičce. Komunikují s počítačem, mají LCD displej, prostě někomu by se mohlo zdát, že jde spíš o sci-fi stroj než šicí stroj, na němž vznikají nádherné výšivky. Šicí stroj Singer CE-250/00 Futura vyšívá vzory přímo z PC, k němuž se připojuje USB kabelem. Je perfektní kombinací šicího a vyšívacího stroje. Díky promyšlenému komfortu šití snadno a lehce ušijete svůj nápad. Široká nabídka vyšívacích vzorů vtiskne váš nezaměnitelný styl.

Více informací a velký výběr šicích strojů najdete na www.obchody24.cz.

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/vysivaji-strihaji-a-kamaradi-se-s-vasim-pocitacem

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace