Úvod > Domácí spotřebiče > Pračky > Z čeho by měl být materiál vany pračky

Z čeho by měl být materiál vany pračky

Zatímco buben pračky je vždy vyroben z nerezu, vana bývá z různých materiálů a i výběr vany určí, jakou bude mít vaše pračka životnost, případně spotřebu energie.

Vana pračky je vnitřní nádoba, do které se napouští voda. Uvnitř vany, která může být nerezová, z kompozitních materiálů, případně smaltovaná, rotuje nerezový buben. Tolik k základnímu popisu toho, čemu se v následujících řádcích budeme věnovat.

Jen stručně o smaltovaných vanách

Smaltované vany dnešní trh už vlastně nenabízí. Pokud ale někde narazíte na nějakou velmi lacinou pračku, zeptejte se schválně, zda nemá vanu právě ze smaltu, a pokud ano, raději si na tuto "akční nabídku" nechejte zajít chuť. Hlavní nevýhodou smaltovaných van je totiž hodně malá odolnost proti mechanickému namáhání, čemuž se při praní prádla jaksi nelze vyhnout...
U smaltovaných van tedy hrozí prasknutí, voda se pak snadno dostane k plášti vany a koroze pračku rychle, a hlavně definitivně odrovná.

Moderní materiály van

Klasikou, u které neuděláte chybu, je nerezová vana. Stále častěji se ale používají takzvané kompozitní materiály, které se u jednotlivých výrobců jmenují různě - například silitech, carboran, poliplex, polinox, polypropylen a podobně. Tyto materiály van najdete u všech moderních praček (AEG, Bosch, Siemens, Fagor, Gorenje, Elektrolux) a buďte si jistí, že mají jisté výhody i proti klasickému nerezu. Jsou tišší, a navíc omezují tepelné ztráty při praní (čímž se opět snižuje spotřeba drahé energie).
Například materiál carboran nerezne, je kompletně recyklovatelný, tlumí hluk a vibrace a nebude vás rušit ani při nejvyšších 1800 otáčkách za minutu.

olp

Obchody24.cz
nakupujte pračky online

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/z-ceho-by-mel-byt-material-vany-pracky-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace