Úvod > Domácí spotřebiče > Pračky > Zvolíte kondenzační nebo ventilační sušičku? A nebo kvůli místu koupíte raději kombinovaný přístroj?

Zvolíte kondenzační nebo ventilační sušičku? A nebo kvůli místu koupíte raději kombinovaný přístroj?

Rozhodli jste se, že si koupíte sušičku? Gratulujeme! Už teď šetříte svůj volný čas (žehlení, věšení a sbírání prádla) i prostor v bytě (sušáky a šňůry plné mokrého prádla interiéru na kráse nepřidají). Teď ještě musíte zvolit typ sušičky: Vybírat můžete ze sušiček kondenzačních, ventilačních, nebo - pokud vám místo nedovolí pořídit si samostatný spotřebič - z kombinací pračky se sušičkou.

Ventilační (říká se jim také odtahové nebo odvětrávací) i kondenzační sušičky mají stejné parametry, funkce i výkon, liší se tím, jak odvádí ze spotřebiče horký vzduch, kterým se prádlo suší. Odvětrávací sušička musí být napojená na ventilační systém, protože horký vzduch je odváděn pryč ze spotřebiče. V případě sušičky kondenzační pára kondenzuje na vodu v nádobě pod sušičkou (vodu pak můžete buď vylévat, používat do napařovací žehličky, u některých modelů pak hadice odvádí vodu přímo do odpadního potrubí).

Ventilační je levnější, ale?

Odvětrávací neboli ventilační sušičky bývají lacinější a dokonce i energeticky úspornější (Hurá! Kdo by nechtěl šetřit!), ale? . Sušičky prádla s odvětráním jsou vždy volně stojící přístroje. A jak už jsme na začátku řekli, u tohoto typu sušiček je nutné odvádět horký vzduch ven z místnosti, což znamená stavební úpravy. Pokud však zrovna teď stavíte nebo rekonstruujete, máte jedinečnou možnost, jak místnost, v níž hodláte sušičku používat, uzpůsobit pro ventilační sušičku, a pak vám ji rozhodně můžeme doporučit.

Ventilační sušička pod deset tisíc? Ano!

Pokud máte rodinu a perete týdně kilogramy a kilogramy prádla, vyberte takovou, která najednou usuší co nejvíce. Z cenově dostupných odvětrávacích sušiček můžeme doporučit například sušičku prádla Ardo CDR 05 E v energetické třídě C, která usuší bavlnu i jemné tkaniny, má časovač sušení a najednou pojme až šest kilogramů prádla. Stojí kolem osmi tisíc korun. Pro spojení s volně stojící pračkou můžete použít speciální spojovací rám (ten v e-shopech najdete v kategorii Příslušenství), který vás přijde na 500 až 1000 korun.

Kondenzační - vestavné i samostatně stojící

Kondenzační sušičky prádla jsou praktičtější. Existují v samostatně stojící variantě i jako vestavné spotřebiče. Můžete je šoupnout kamkoliv, kde máte elektrickou zásuvku, žádné stavební úpravy nehrozí. Existují i štíhlé varianty s hloubkou do 40 centimetrů (stejně jako u praček), které se vejdou i do miniaturní koupelny v paneláku, zvlášť, pokud využijete možnost stavebnicového uspořádání "na sebe - sušička na pračce", což umožní již zmíněný spojovací rám.

Inteligentní sušičky myslí za vás

Inteligentní kondenzační sušičky nabízí například Siemens. Sušičky série IQ s plně elektronickým řízením a funkcí fuzzy control (množstevní automatika) měří neustále automaticky vlhkost prádla a teplotu, což je ideální pro sušení choulostivého prádla, a také pro spotřebu energie, protože tyto sušičky inteligentně přizpůsobují dobu sušení a spotřebu proudu množství prádla v bubnu. Jsou navíc i velmi tiché, což ocení zejména lidé, kteří hodlají sušičku s pračkou umístit do kuchyně spojené s obývacím prostorem.

Kombinace je někdy nezbytná

Stane se, že se do nové kuchyně sice zpočátku vešly veškeré spotřebiče, které jste tam chtěli mít, bohužel, pro sušičku již místo nezbývá. Pokud ale zjistíte, že ji potřebujete, nevěšte hlavu, existují totiž kombinované pračky se sušičkou. Jejich hlavní nevýhodou je to, že vždy budete muset část vypraného prádla odebrat, než začnete sušit, neboli nikdy neusušíte najednou vše, co jste vyprali. I když i v tomto segmentu se již blýská na lepší časy. Například pračka se sušičkou Indesit WIDL 146, kterou v e-shopech pořídíte okolo 12 000 korun, usuší najednou až čtyři kilogramy.

olp

Výhodný nákup sušiček prádla s dovozem zdarma po celé ČR - Obchody24.cz

 

 
 
rady k nákupuservisy

Rady-Testy.cz

INFOLINKA: 800 100 929   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  tel.: 596 965 968, e-mail: info@obchody24.cz

URL adresa: https://www.rady-testy.cz/zvolite-kondenzacni-nebo-ventilacni-susicku-a-nebo-kvuli-mistu-koupite-radeji-kombinovany-pristroj-

 
Publikování nebo další šíření obsahu serveru rady-testy.cz je bez písemného souhlasu firmy Online nákupy a.s. zakázáno.
(c)  Online nákupy a.s., kontakt: info@rady-testy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace